Wpis z mikrobloga

Mija kolejny tydzień protestów rolniczych, w Polsce. Jak wygląda obraz po burzy, co się dzieje w mediach, o czym się nie mówi i jak działają ukraińskie trollownie? Nie wiem, ale się dowiem. Słaba znajomość mechanizmów wpływania na opinię publiczną niestety nie pozwala mi na nazwanie pewnych spraw odpowiednimi do tego słowami, ale co widać? Wypuszczono napewno dwa dobre materiały przybliżające sprawę takie jak wywiad w ZETce z prof. Artyszakiem, jak i tematyczny odcinek kanału zero. Dodatkowo zaraz w mainstreamie, zaczynała się #!$%@? do pieca, czy prostesty, upadek polskiego rolnictwa, opór wobec unii, to oczywiście rosyjskie wpływy. Jednak co mnie intryguje w szukaniu rosyjskich wpływów w protestach, to fakt pomijania przy szukaniu szpionów w ogóle, postawy ukraińskiego rządu i Ukraińców. W tych dwóch powyższych dobrych wg mnie filmach na YouTube, ukazuje się jedna sprawa, która rząd Polski powinien grzać na forum światowym do czerwoności. Przede wszystkim prostest nie jest wymierzony w Ukraińców, bo ci gówno mają z tych produktów. Jak ktoś zauważył wielkie kombinaty rolnicze na Ukrainę, których produkty destabilizują sytuację w Europie, są porejestrowane w rajach podatkowych i albo płacą jakieś groszowe sprawy w podatkach, albo nie płacą ich wcale, także powtarzam statystyczny Ukrainiec gównk ma z oligarchicznych firm rolniczych. Mało tego, bodaj na kanale zero, omówiono jak wygląda konkurencja rodzimych ukraińskich gospodarstwa na Ukrainie i wyłonił się obraz taki, że nawet firmy skupujące, są w rękach oligarchów, które same decydują co i od kogo skupują. Także panie Saszko, nie płacenie podatków, raje podatkowe, najlepsze gleby i tranzyt jest dla dużych kombinatów, a dla pana jest łapówka i sprzedawanie kartoszek na targowisku. I teraz moje zasadnicze pytanie: Czemu rząd Ukraiński, na czele z GigaChadem Żeleńskim daje takie #!$%@? tym firmom, że idzie na zwarcie z rządem polskim? Nie wiem, ale się domyślam, kiedy wiem, kto wykreował Zełenskiego na prezydenta.

#ukraina #rosja #wojna
  • 3