Wpis z mikrobloga

#muzyka

Jeden z bardziej zagadkowych tekstów zespołu Perfect. Im więcej się go słucha, tym bardziej wgryza się w mózgowie. Można wlać tygrysa do baku (jak Kazik), a można go kopniakiem obudzić ze snu:

Nad fioletowo-słoną rzeką
Rozpinam purpurowy most
Powietrze eksploduje tęczą
I dźwięczą ostrza srebrnych kos
Z ciemności dzieci do mnie biegną
Wabi je gitar słodki dźwięk
Obracam w palcach złoty pieniądz
I pokazuję czołgom cel
Wchodzę bezbronnie rozebrany
Do klatki w której tygrys śpi
Na ścianach jarzą się ekrany
I widzę o czym bestia śni
Oto mój krzyk i strach przed śmiercią
Przecina błysk tygrysich kłów
Obracam w palcach złoty pieniądz
Kopniakiem budząc go ze snu
Wiążę jedwabne sznurowadła
I diamentowy wkładam frak
Te krwią znaczone prześcieradła
Na waszej hańby wieszam znak
Niechże wam szybko wiosny lecą
Moja prześliczna bando hien
Obracam w palcach złoty pieniądz
I przeraźliwie nudzę się
mike-78 - #muzyka 

Jeden z bardziej zagadkowych tekstów zespołu Perfect. Im więcej s...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@Marek_Tempe: Nie, no jeśli o grafomanię to tutaj daleko. Ja wierzę, że autor miał głębszy sens w zamyśle. Są na ten temat nawet opracowania, ale mniejsza o to. W następnym wpisie pod tagiem wrzucę klasycznego grafomana, jeśli pozwolisz (albo pomimo braku zgody).
  • Odpowiedz
Ja wierzę, że autor miał głębszy sens w zamyśle


@mike-78: a ja kiedys w kolchozie z nudow se robilem jakies teksty z czapy kompletna abstrakcja, całkiem możliwe że sporo testów ma głębszy sens wyłącznie w sposób podświadomy
  • Odpowiedz
@mike-78: ojciec mi puszczał za małolata w pętli jak gdzieś jeździliśmy, niesamowite ale czułem klimat prlu w tym jakbym to przeżywał razem z nim
  • Odpowiedz
  • 1
@haabero: To jeszcze wrzuć sobie "chcemy być sobą" - ale czekaj, tu nie wrzucę, wrzucę na mikro na tag muzyka, daj mi chwilę, będzie komentarz.
  • Odpowiedz
@mike-78: oj ja znam dokładnie. Najbardziej zawsze lubiłem Co się stalo z magdą K, objazdowe nieme kino, wyspa drzewo zamek, bla bla bla, nie bój się tego wszystkiego
  • Odpowiedz
  • 1
@haabero: Ja też, bo to klasyka (#!$%@?, ale mam teraz deja vu), ale jest sporo innych kawałków Perfectu, o których ludzie już zapomnieli, a które są CO NAJMNIEJ nie gorsze od wymienionych.
  • Odpowiedz
@mike-78 LLM mi cos takiego wypluł

Autor używa surrealistycznych obrazów i kontrastów, aby wyrazić swoje emocje i poglądy. Niektóre z nich to:

Nad fioletowo-słoną rzeką / Rozpinam purpurowy most / Powietrze eksploduje tęczą / I dźwięczą ostrza srebrnych kos - to opis utopijnego świata, w którym autor może tworzyć piękno i harmonię, a także być wolnym i niezależnym. Rzeka symbolizuje życie, most - połączenie, tęcza - nadzieję, a kosy - walkę.
Z ciemności dzieci do mnie biegną / Wabi je gitar słodki dźwięk / Obracam w palcach złoty pieniądz / I pokazuję czołgom cel - to scena, w której autor staje się przywódcą i nauczycielem młodego pokolenia, które podąża za jego muzyką i ideami. Złoty pieniądz symbolizuje władzę i bogactwo, ale także pustkę i znudzenie. Autor wyzywa system i wojsko, pokazując im, że nie boi się ich i że ma coś więcej niż
  • Odpowiedz