Wpis z mikrobloga

mam pytanie, czy możecie wejść z wyszukiwarki google prosto do map przy wyszukiwaniu jakiejś miejscowości? Wcześniej był przycisk przy tej mapce z lewej szukając jakiejś miejscowości - szybko raz dwa, od jakiegoś czasu żadnego przycisku nie ma, mapa jest nieklikalna, trzeba wejść w mapy google i dopiero szukać. Wiem - dwa kliknięcia więcej ale #!$%@? niemiłosiernie jak już się nawyk wyrobiło z szukaniem map przez google...

#google #internet #mapy
wredny_bombelek - mam pytanie, czy możecie wejść z wyszukiwarki google prosto do map ...

źródło: mapa google

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • 35
@wredny_bombelek: @miszczu90 Ma to związek z wprowadzeniem przez UE ustawy o rynkach cyfrowych, która zabrania platformom faworyzowania własnych narzędzi. Google ma zakaz umieszczania linków do map w tym miejscu.

Mapa Google nie może się też wyświetlić na górze wyników wyszukiwania, ponieważ wyniki nie mogą faworyzować witryn Google.

UE zakazała w tej ustawie też wielu innych funkcji wyszukiwarki Google.
  • Odpowiedz
@ZielonaOdnowa: Wiesz, takie rzeczy nie działają zerojedynkowo. Mogło się jeszcze nie zmienić na Twoim koncie, lub mogła być na przykład jeszcze nie zaimplementowana na serwerze z którego dostałeś odpowiedź. Poza tym zgodnie z tymi niezwykle skomplikowanymi przepisami różne typy zapytań są różnie opisane prawnie. Jest wiele możliwości.
  • Odpowiedz
@wigr Dzięki za rzeczowe wyjaśnienie!
Czyli teraz znów dzięki "cudownej" ue trzeba będzie instalować kolejny dodatek walczący z jej "usprawnieniami" aby przywrócić stan oryginalny ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz