Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam nad motorem, niedługo stuknie mi trzy lata z prawkiem i kusi taki motor do miasta

Mam kilka pytań, mianowicie jakie są koszty utrzymania takiego motoru, czy da radę to na jakieś trasy typu 100-200km, obstawiam, że jak będę jechał w okolicy maksa czyli 100km to będzie żłopał tego paliwa dość sporo jak na motor. No i ostatnie pytanie do osób bez garażu, czy są jakieś przechowalnie na motory na zimę tak jak można przechować opony u wulkanizatora? xd czy zostaje ratowanie się znajomymi z garażami

I jeszcze jedno, da radę zwiększyć moc w takim piździku? Jak będzie wpisane w dowodzie 15km to policja nie ma chyba możliwości sprawdzić, że jest więcej

#motocykle
  • 11
@Anty_Chryst: koszty utrzymania są bliskie zera. oc i przeglad to jakies 200-300zł rocznie. co roku olej - samemu sie to robi bardzo łatwo. raz na 3 lata płyn hamulcowy. spalanie jak pisali wyżej 3l. pałójąc nie przekroczysz 5. SV650 mi paliła 5l w trasie, teraz tenere700 to samo no tylko inne przełożenia. moj różowy ma cbf125 i tam to mam wrażenie że jeszcze się uzupełnia to paliwo.
niestety serwis jak coś
I jeszcze jedno, da radę zwiększyć moc w takim piździku? Jak będzie wpisane w dowodzie 15km to policja nie ma chyba możliwości sprawdzić, że jest więcej


@Anty_Chryst: możesz legalnie na kat.B jeździć skuterami 3 kołowymi np. piagio MP3 500 ma chyba 47KM i 150km/h bez problemu jedzie, wymiary ma maxiskutera. Więc w korkach się przeciśniesz dodatkowo bardziej stabilny w zakrętach i bezpieczniej się hamuje.
@Anty_Chryst: Pamiętaj, że sam zakup 125 to dopiero początek, jeszcze ze 3k na ciuchy sobie dolicz. Lepiej od razu iść na A i mieć plastik w ręce i szukać chociaż okazyjnej 500 na start, niż grzebać w morzu patologii ogłoszeń 125. Nawet jak ktoś potrzebuje skuter kupić do miasta, to lepiej również zrobić A i szukać 250-300, niż pakować się w 125.
@Anty_Chryst nie każda 125 jest w stanie pojechać 100km/h, sporo zależy od twojej wagi. Dwa lata temu też zaczynałem od 125, po pierwszym sezonie poszedłem robić pełne A. Drugi raz bym się nie wygłupiał, i odrazu robił prawko. W cenie w miarę świeżej 125 jesteś w stanie kupić motocykl z normalną pojemnością i opłacić kurs.
@Anty_Chryst koszty utrzymania moto są zależne od czynników losowych oraz tego ile jeździsz rocznie. Może być tak, że przez kilka lat będziesz wymieniał tylko filtr oleju, olej, płyn hamulcowy i ewentualnie chłodniczy, czyli tanio wyjdzie.
To co się zużywa to napęd (łańcuch + zębatki, czyli np. 400 zl + robocizna 100 lub ileś złotych), Opony (do normalnej jazdy i szczególnie przy mniejszych pojemnościach w zupełności wystarczy Pirelli angel ct, w deszczu i