Wpis z mikrobloga

O rany udało mi się zaszczepić grzybnie boczniaka na fusach od kawy :O problem w tym że z drugiej strony cały worek jest pokryty siwą pleśnią taką włochatą czy jest szansa że grzybnia wygra czy ta siwa pleśń wszystko zabierze? Ogólnie jak na amatorskie oko to ta siwa pleśń to taka popierdólka taka delikatna zielona czy czarna to wyglądają poważnie a tu nie wiem co myśleć.. grzybnia ma szansę? #grzyby
DigitalPasztet - O rany udało mi się zaszczepić grzybnie boczniaka na fusach od kawy ...

źródło: temp_file2420782356669476071

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@kissmybattery bo ogólnie to było na pałę test taki nawet nie gotowałem tego resztek z kawy tylko wycisgsldmyx automatu takie i zbierałem od razu do wilka a potem dodałem słomy x balota nie jestem jeszcze mogłe na etapie żeby mieć własną grzybie na ziarnie ale dojdę do tego sam
  • Odpowiedz
@DigitalPasztet: dokładnie, woda utleniona nie uszkadza grzybni. zużyta kawa - jeśli robisz espresso - już jest wysterylizowana, natomiast ze względu na wilgoć może szybko spleśnieć i lepiej ją zbierać do szczelnego pojemnika do lodówki. grzybnia na ziarnach to już wyższa jazda i trzeba mieć szybkowar, poczytaj poradniki na psilosophy.info
  • Odpowiedz