Wpis z mikrobloga

meh po 5h znowu fail. extruder się zblokował. zaczyna mi brakować pomysłów więc proszę o rady. drukuje TPU 30D więc dosyć miękki. jeśli chodzi o odklejanie to dalej mam problem, muszę chyba walnąć brima i tyle, próbowałem z temperaturami między 35 a 70 i to samo. prędkość miałem ustawioną 2mm^3, retrakcja 1mm, szybkość retrakcji 15mm/s. może też być tam że w komorze było za ciepło i materiał za bardzo zmiękł przy podawaniu do ekstrudera?

#druk3d
mapache - meh po 5h znowu fail. extruder się zblokował. zaczyna mi brakować pomysłów ...

źródło: IMG_0144

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
w ogóle tam w tym Bambu jest bowden?


@GryzeKisiel: oczywiście że jest direct drive, a bowden jest PRZED extruderem. W sensie - by filament nie dyndał luzem, to do exxtrudera jest doprowadzany bowdenem. (który też idzie ewentualnie do AMS podajnika, lub przez hub do 4 podajników AMS, ale TPU tędy się nie drukuje).
  • Odpowiedz
@matiJ: aż sprawdzianem w instrukcji.
Nie wolno używać ACETONU do płyty teksturowanej. Płytę gładką można od czasu do czasu acetonem odnowić.

Alkohol izopropylowy zalecają do rutynowego odtłuszczania. Tylko przy drukowaniu PETG na gładkiej płycie zalecają żeby nie myć IPA a nałożyć klej żeby się za bardzo nie przykleiło do stołu.
  • Odpowiedz
Jest jakaś opcja recyclingu nieudanych wydruków czy to wszystko #!$%@? się do morza/lasu zależy co jest bliżej?


@wladyslaw-konstantynowicz: opcje są ale mało praktyczne. W ogólnym rozrachunku jedyny realny sposób recyklingu to zwyczajne spalenie w spalarni i odzyskanie nieco energii cieplnej.

Słabe to w dobie ekologii gdzie tyle #!$%@? jest w około o mikroplastikach i ograniczaniu emisji wszystkiego i
  • Odpowiedz