Wpis z mikrobloga

Jestem, tragiczny w szachy - ranking ~500, grałem partię raz na miesiąc/dwa więc zero progresu. Ale mam zamiar się podciągnąć, przydałoby się konto premium na chess comie dla analiz i zadań. Widziałem że kiedyś był patent z turcją, powiązałem konto z mailem z adresem w turcji i kartą revoluta - adres też podałem turecki. Jak wchodzę przez www i na członkostwo to dalej widzę kwotę w pln, trzeba to ogarnąć z telefonu z androidem żeby pokazała się opcja google pay? czy jak?
#szachy
  • 8
  • 0
@niegwynebleid: jakoś ux lichessa mi średnio pasuje, ale jak nie będzie innego sposobu to faktycznie tam się będę musiał przenieść..
Co do blitzów, to gram 10 min, ale to dla mnie za mało czasu bym mógł na spokojnie spojrzeć na szachownice czy czegoś nie podwalam
@Pat6er: Grając raz na miesiąc czy dwa nie ma szans na progres. Jedna partia i kilka godzin w tygodniu poświęcone na szachy to absolutne minimum, żeby zobaczyć jakiś progres.
@Pat6er: Osobiście trenuję na szachach dziennych, masz do kilku dni na jeden ruch (chociaż z doświadczenia wiem, że najczęściej kilka dziennie wpada), więc jest dużo czasu na analizę sytuacji. W zasadzie wręcz zachęcają do dłuższej analizy każdego ruchu, bo, opisuję tu chess.com, masz możliwość w każdej chwili włączyć zakładkę "Openings", gdzie do woli możesz rozplanować kilkanaście przewidywanych wariantów ruchów (przesuwasz sobie na dodatkowej szachownicy figury swoje i przeciwnika) i zapisać notatki