Wpis z mikrobloga

@sphinxxx: moge też wsiąść na kolejnej gdzie nie ma już dworca, nawet mi to bardziej na rękę. Ale tak czy siak

Na dworcu w kasie sprzedadzą ci bez problemu wg mnie.

Odpowiedz


@sphinxxx: no wlasnie mam nadzieje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@LubieKiedy najlepiej jeszcze sie upewnic na infolinii bo ja tylko tym jezdze i kupuje bilety z miesiecznym wyprzedzeniem, ale qielokrotnie spotykalem ludzi bez miejacowki w najwyzszej klasie pociagu - procz pendo
@LubieKiedy: Jak nie masz wolnego miejsca to nie kupisz biletu, na twoi miejscu kupiłbym miejsce dla osoby przewożącej rower (nie sprawdzają czy faktycznie masz zamiar podróżować z rowerem - wiem bo sam tak jechałem jakiś czas temu), bilet kosztuje wtedy ~5 zł drożej. To i tak taniej niż u konduktora bo za kupienie biletu w pociągu dopłacasz 10 zł.
@LubieKiedy: niestety nie, teraz większość albo wszystkie pociągi mają obowiązkową rezerwację (w sensie nie sprzedają biletów bez gwarancji miejsca do siedzenia) i dotyczy to chyba wszystkich pociągów w których masz przy zakupie przez internet schemat do wyboru miejsca. Jedyna opcja to mieć farta że ktoś zrezygnuje ze swojego biletu chyba.
@Otwarte_Okno ostatnio na darcie mialem sasiada ktory drzal cala droge bo nie mial miejscowki i czekal czy ktos go wysadzi z tego miejsca. Ale gdzie kupil bilet - nie wiem nie pytalem. Moze konduktor mu wystawil. Generalnie rozumiem zasade i zasadność bo w ezt ciezko znalezc miejsce do stania. Najlepiej w ic jak ciagnie combo - nie kupili vendingow dalej wiec ma sie cala wneke dla siebie xd
@LubieKiedy: ostatnio kupowałem na dworcu we Wrocławiu normalnie w kasie na IC bez gwarancji miejsc siedzących i nie tylko ja co bocian był nabity go granic więc normalnie sprzedają pewnie tylko czy na wszystkie pociągi
Zależy jaką kategoria pociągu. Domniemuje że IC lub EIP. Jeżeli tak to w takiej sytuacji możesz wyłącznie przed wejściem do pociągu zgłosić się do drużyny i jeżeli będzie miejsce to możesz jechać. Innej opcji nie ma, chyba że ktoś zrezygnuje i trafisz ten bilet jeszcze w systemie. W kasie nic nie dadzą a bez gwarancji miejsca w tych pociągach już się od dawna nie jeździ. Jeżeli wbijesz do pociągu bez biletu szykuj