Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Rodzice mają działkę blisko centrum miasta. Kiedyś matka zaczęła temat, że może byśmy się tam wybudowali, ale jak powiedziałem, że ok tylko trzeba przepisać działkę, to zrobiła oczy jak 5 złotych (XD). Chyba myślała, że wybudujemy jej dom i do końca życia będzie nas szantażować.
To się też rozbija o sytuację która miała kiedyś miejsce, że zaczęliśmy remont piętra w domu rodzinnym i się nam wtrącała na każdym kroku, szantażując, że mieszkamy u niej. No to już nie mieszkamy... Wybraliśmy zdrowie psychiczne nad wydatkami.

I teraz tak... Szukamy z żoną działek i to jest kurna dramat... Mamy koło 300 tys. odłożone, ale koszt działki w mieście zjadłby wszystkie oszczędności. Działka daleko granic miasta to znowu kwestia doprowadzania mediów. Generalnie w kwocie 150 tys. do 30 km nie ma nawet o czym myśleć.

Kredyt gdybyśmy dostali to by wystarczyło raczej na stan surowy zamknięty, a skąd jeszcze 200 tys. żeby zamieszkać...

W tej całej sytuacji wracam myślami do tej działki rodziców i nie wiem jak ugryźć temat i czy w ogóle się w to babrać. Plus, że na start zaoszczędzamy mnóstwo pieniędzy. Minus, że nauczony doświadczeniem wiem, że nas może znowu wywalić w kosmos tuż przy podpisaniu umowy.

#budowa #zalesie #kiciochpyta #zrodzinanajlepiejnazdjeciach



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
To się też rozbija o sytuację która miała kiedyś miejsce, że zaczęliśmy remont piętra w domu rodzinnym i się nam wtrącała na każdym kroku, szantażując, że mieszkamy u niej. No to już nie mieszkamy... Wybraliśmy zdrowie psychiczne nad wydatkami.


@mirko_anonim: i trzymaj tak dalej.
Nie ma nic bardziej rakowego niz uzaleznic sie od fochow swoich rodzicow. Dzialki i tak do grobu ze soba nie zabierze, a jej wartosc z czasem wzrosnie.
@mirko_anonim: jeśli wiesz jacy są twoi starzy,że by było wypominanie i wtrącanie się to nie bierz tej działki, najwyżej zaproponuj,że od nich kupisz jak po rodzinie ci zaproponują okazyjna cenę.