Wpis z mikrobloga

duzo sie nauczyłem od cyferki, i piszę to serio. Pamietacie miesiac temu jak zbudował napiecie ze ma pomysł na super trejd, a potem dał post taki ze mi sie na pionowym monitorze nie zmieścił, jak to zarobic na "high yield bonds spread' albo na jakichs bondach z brazyli? w czasie gdy najpopularniejsze walory z tagu zapierdzielają po kilkanascie % w tydzien, on pisze o jakichs egzotykach jak cezary koszel o mieszkaniach w azerbejdżanie. NIe pisze tego zlosliwie,to są tez czesciowo moje błedy, nadmierne siedzenie w liczbach, szukanie, niuchanie, overthinking i ostatecznie marny tego rezultat. A czasem warto byc małpą. Najwiekszy zysk na pozycji miałem na shortowaniu indexow w styczniu 2020(covid), na szczescie nie wiedziałem wowczas o istnieniu tagu gielda a cała decyzje podjałem na podstawie wpisów z głownej mirko "o wirus z chin, bedzie spadać" i nikt i nic wokół nie mówiło mi ze jestem w błedzie. Małpa zajeła pozycje, małpa trzymała, małpa wygrała. gratuluje małpom w hossie, mnie wyeliminowała przedwczesna myśl "ai? przeciez wszyscy to wiedza kocie"
#gielda
kot__morderca - duzo sie nauczyłem od cyferki, i piszę to serio. Pamietacie miesiac t...

źródło: cyferka

Pobierz
  • 25
@kot__morderca: ja się nie śmieje z Pana Cyferki, bo moja wiedza na temat giełdy jest zbyt skromna. Przez to i przez język którego używa zwyczajnie nie rozumiem wielu jego postów, tak że trudno mi go oceniać. Może kiedyś mi się jeszcze oczy otworzą.
@BurzaGrzybStrusJaja: tak nalepiej, ale obecnie to podpiac sie pod hosse mozna było przez prawie 4 miesiace. pamietam nie zajałem od razu longa na wigu po wyborach bo sie otworzyl z luką na 1,5% i juz myslalem ze po ptokach i za pozno :) ale to chyba wynikało tez z mojej nieufnosci do ryzego, a powinienem sie kierowac jak wybory odbierze zagranica
@kot__morderca największy grzech Cyferki, to nie tyle pisanie o spadkach, co w samym praktycznie dołku bessy, robienie wpisów typu „to nie jest dołek, ja wam powiem Mireczki kiedy będzie dolkek, nie ładujcie się w longi” kto posłuchał, ten w najlepszym wypadku obserwuje hossę z peronu, a gorszy wariant to obserwacja z peronu i palenie siana na shortach. Już mi się tego nie chce wyciągać i screenowac, bo pewnie chłop jest mocno poturbowany
@maniek74: tylko to co sie dzieje jest czyms czego ja nie widziałem na giełdzie odkąd na niej jestem, czyli 13 lat. byłem na rynku w czasach gdy był prawie płaski przez trzy-cztery lata, i nie chciałem tego powtarzac(bujanie sie na pekajacych SL i ewentualnie zarobkach rzędu 3%). Przegapiłem tą czesc hossy byc moze wlasnie przez moje wczesniejsze doswiadczenia, chyba nie moge miec pretensji do siebie o to.
@kot__morderca i jego przypadek, to wlanie powinna być świetna lekcja i przestroga dla wszystkich, ze jak się ktoś doktoryzuje na temat danego aktywa/instrumentu, używa wyszukanych pojęć, ze cześć wykopków w ogóle nie rozumie o co chodzi, przytacza często logiczne argumenty, to wcale nie znaczy, ze jego prognozy się sprawdza, ba, rynek może pójść w całkiem odwrotna stronę. Nawet ostatnio mu pisałem, żeby zrobił jakiś refleksyjny wpis, na temat tego, jak to niby
@nabrzmialy: paradoksalnie cyferka boostuje popyt na AI i chipy od nvidii, co drugi jego post wrzucam w Chatgpt żeby przetlumaczyl ze slangu inwestycyjnego na normalny jezyk dla bambikow jak ja, i dodatkowo zaladowalem sie w bondy za jego namową
@kot__morderca Cyf-rak o jest największy troll na tym tagu. Wrzuca jakieś analizy z translatora, a gdy próbujesz wejść w dyskusje najpierw obraża rodziców a później blokuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mega szkodnik dla nowych ludzi coś jak Mickpl z tagu nieruchomości, tylko jest dużo mniej kulturalny i z wybujałym ego.
@barabasz88: imo on nie troluje, on po prostu nie umie isc z trendem. Chce byc pierwszy na pozycji przed tłumem bo wydaje mu sie ze tylko tak sie zarabia, dlatego shortuje wzrosty by złapać zwrotke hossy w besse ,albo wymysla granie na egzotykach gdzie nikt inny tego nie robi. Komplikuje sobie wszystko bo mysli ze tak trzeba, ze gielda taka jest.
AI to dla wszystkich nowość, ale shortowanie tego i przekonywanie, ze to tylko kapiszon/bańka kiedy do końca nie było wiadomo z czym mamy doczynienia, to według mnie była głupota i brak pokory


@maniek74: Ja się nie zgodzę, że nie wiadomo. To jest bańka, tylko rynek ma to do siebie, że potrafi pozostawać nielogiczny w bardzo długim okresie czasu.
@maniek74: Przychody są kosmiczne, bo jest rzut na AI i wszyscy są gotowi zapłacić krocie. AMD zaraz zacznie wrzucać na rynek swoje rozwiązania, Microsoft przygotuje też coś dla siebie, a rynek ogólnie się nasyci i w ciągu około 2 lat bańka AI pęknie. NVIDIA nie pokaże już takich wyników sprzedaży i zacznie się sypać. I dla wszystkich będzie znów jeden wielki szok dlaczego ich akcje poleciały nagle 70% w dół.