Wpis z mikrobloga

@mackbig skąd taki rozstrzał Portugalii od Grecji czy Włoch? Mogłoby to ich nie obchodzić tak samo.


@staniolo: Grecy zawsze byli mocno prorosyjscy, niektórzy to tłumaczą jakimiś powiązaniami prawosławnymi między krajami (jakby Ukraina nie była krajem prawosławnym), a Włosi, to nie wiem.
  • Odpowiedz
@staniolo: Greckie firmy odpowiadają za lwią część dystrybucji ruskich surowców po świecie. Z kolei Włosi mieli przez długi czas bardzo przyjazne relacje z Rosją, na róznych płaszczyznach. W czasach covida Putin nawet wysłał ruskich żołnierzy i medyków do Lombardii. Do tego klasycznie, Ruscy popierają różnego rodzaju separatystyczne gównopartie we Włoszech, więc łatwo się domyslić stosunku włoskich polityków szczebla lokalnego i regionalnego do sprawy.

Portugalia z kolei jest krajem, który nie ma
  • Odpowiedz
@jl23 @M4rcinS dzięki, jakieś tropy Berlusconiego czy greckiego sentymentu kojarzyłem, ale nie znalem szerszego kontekstu.
Najbardziej i tak dziwiła mnie ta Portugalia, ale burdel ze spożywką brzmi jak poważny powód dla nich.
  • Odpowiedz
@staniolo: Nie, to ostatnie to żart. Portugalczycy raczej mają ten temat w dupie. Jeronimo Martins to właściciel brandu Biedronka.
  • Odpowiedz