Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam!

Miał ktoś podobną sytuację może? 22 stycznia 2024 założyłem konto na XTB. Podałem wszystkie dane zgodnie z prawdą w tym, że jestem osobą bezrobotną. Dosłałem skan dowodu i prawa jazdy i czekałem na weryfikację i aktywację konta. Po kilku dniach odezwał się do mnie konsultant na e-mailu prosząc o uzupełnienie formularza SOF i wyciąg bankowy z ostatnich 3 miesięcy. Jako, że mam zawieszoną firmę i brak konta osobistego to podałem wyciąg z konta firmowego. Na formularzu SOF pytali mnie o pochodzenie środków więc wpisałem różne źródła, w pozycji "inne" zaznaczyłem także, że mam oszczędności. Na stronie formularza skąd będę miał środku na platformę XTB zaznaczyłem, że ze zgromadzonych oszczędności i środków firmowych.

Formularz wysłałem, po kilku dniach odpowiedź: "Dziękuję za wiadomość. Zweryfikowałem Pana rejestrację i poproszono mnie, abym zapytał się dlaczego podczas rejestracji wybrał Pan opcję bezrobotny jako branża i źródło dochodu, a w formularzu SOF zostały zaznaczone inne odpowiedzi."

No urwa to, że jestem bezrobotny to nie oznacza, że nie mam oszczędności i jakichś tam środków na koncie, odpisałem na wiadomość i do dzisiaj cisza.

No a dzisiaj wchodzę na swój profil XTB i tam w dokumentach tylko komunikat "Ze względu na obowiązującą politykę wewnętrzną, w tej chwili nie jesteśmy w stanie świadczyć Ci naszych usług." Żadnej podstawy prawnej, punktu regulaminu nic.

No tylko cały czas mają moje dokumenty, skan dowodu, prawa jazdy a ja nie mogę wpłacić nawet 100 zł na obrót akcjami.

Wygląda na to, że XTB nie jest dla bezrobotnych, jakbym skłamał, że pracuję na etat przy zakładaniu konta to by wołali umowę o pracę.

Bardzo przykre doświadczenie z tą firmą, ogólnie nie polecam.

#xtb #gielda #prawo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Bo to sie wpisuje tak: mam stale zrodlo dochodu, mam wiele lat doswiadczenia w obrocie roznymi instrumentami, mam oszczednosci i czesc jaka wplacam na rynek jestem gotow stracic w 100% bez pogorszenia standardu zycia. Papier przyjmie wszystko, a te pytania sa tylko i wylacznie po to by sie zabezpieczyc przed ewentualnymi roszczeniami klientow ktorzy grajac ponad stan a czesto jeszcze wspierajac sie kredytem traca swoje oszczednosci a czasem i zycie.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP): Skoro oblałeś nawet test na otwarcie rachunku maklerskiego to zdecydowanie nie jest to dla ciebie.
Twoje zachowanie to jedna wielka czerwona flaga z punktu widzenia AML i każdy poważny borker powinien ci odmówić otworzenia rachunku jak będziesz to powtarzał.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
·
  • Odpowiedz
Wygląda na to, że XTB nie jest dla bezrobotnych


@mirko_anonim: generalnie bym wyciągnął nawet ogólniejszy wniosek - inwestowanie pieniędzy nie jest dla bezrobotnych, dla bezrobotnych to jest poszukiwanie pracy uczciwej a nie kontrakty CFD xd
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): AML to ogólnie zabawna dziedzina. Siedzi sobie grupka osób, podobno nieźle zarabiają a spędzają swoje życie zawodowe na szperaniu w intymnych sprawach finansowych innych ludzi. Z tego, co zauważyłem to w tej branży słowo "Przepraszam" nie jest raczej używane a ludzie są podejrzani co do zasady. To, że niszczy się komuś życie blokując mu pieniądze to oczywiści zawsze można wytłumaczyć, że "wykonują tylko procedury".

Miałem podobne doświadczenia, ale
  • Odpowiedz