Wpis z mikrobloga

Czy możecie polecić serwis z usługami #voip? Oczywiście nie oczekuję, że ma być darmowy.
Potrzebuję wirtualnego polskiego numeru telefonu, bo w Polsce nadal nie da się wielu rzeczy załatwić przez Internet, a że mieszkam w Azji, to wiadomo jakie są koszty dzwonienia... Mam #skype, ale trochę drogo wychodzi utrzymanie (w sumie więcej niż mój abonament w polskiej sieci).
Fajnie byłoby, gdyby mieli apkę na #android, ale ujdzie też dzwonienie przez #windows.

#pytanie #kiciochpyta #telekomunikacja
  • 7
via Android
  • 1
@sberatel: Widzę, że chcą rejestrować tylko konta firmowe :(

@Dzyndzyb: Kurcze, pamiętam ich. Ze 20 lat temu, nie sądziłem, że jeszcze istnieją :) Właśnie coś takiego mam na myśli. Kiedyś mieli nawet własny komunikator dla Windowsa. Lecę sprawdzić.
  • 0
@Dzyndzyb: Halonet to są jednak dzbany straszne. Założyłem konto, przelałem BLIK-iem 5 zł (dobrze, że tylko tyle) i chciałem kupić polski numer. A tam, że profil musi być zweryfikowany. Żadnej informacji, jak. No to piszę do BOK-u, a oni, że mam przesłać dowód przelewu. WTF, przecież widzę, że moje 5 zł jest na koncie. Ok, wysyłam. A ci, że BLIK się nie liczy, a w ogóle to nie użyłem swojego konta
via Android
  • 0
@Dzyndzyb: A tak ogólnie to chociaż dobrej jakości są połączenia?
Ostatnio wszystkie polskie firmy mnie wkurzają. Chciałem skorzystać ze swojego ubezpieczenia (podróżnego), to strona Hestii zwraca błędy. Tak mi przyszło do głowy, że chcą utrudnić, więc połączyłem się przez polski VPN i magia, formularz działa. Absurd. Zabieram się do wypełniania i co wyskakuje? Że tego typu zgłoszenie musi być telefoniczne, oczywiście na polski numer. Co kosztuje mnie 7, czy tam 9
@Altar generalnie połączenia są spoko, kiedyś coś tam grzebałem przy ustawieniach kodeków i trochę się poprawiło, chyba najlepiej szło przez komunikator :)
Z tą Hestią ciekawe, zresztą teraz wszystkie strony przeładowane skryptami, maskara, już nawet nie wspominam o szpiegusach typu Google i innych. Jakaś nowa moda