Wpis z mikrobloga

Mirki jak wytłumaczyć ojcu, że naprawa starego renault scenica, w którym jest do roboty cały przód, od wahaczy przez amortyzatory, maglownicę po elektrykę aż po karoserię xD (mówi, że naprawi to za 1000-2000zł z robocizną XD) jest kompletnie nieopłacalna skoro zaniedbał to auto do tego stopnia.

Auto nie naprawiane od dobrych 5lat, nie wiem jak przeglądy to auto przechodzi chodź się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°) zamiast się tego pozbyć i kupić coś w cenie naprawy tego gruza w lepszym stanie, to ten będzie to naprawiać XD

Mama ma nowy samochód, a tato tego scenica używał do jazdy do sklepu i na działkę bo nowego mu szkoda.

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 16
@Atypical: jeśli to tylko takie proste rzeczy do naprawy, a poza tym auto jest spox i mu odpowiada to też bym robił. Tutaj przynajmniej wiadomo co trzeba ogarnąć, a kupisz gruza z rynku to masz jajko niespodziankę w którym niespodzianką może być nawet kawałek kupy i pleśń na czekoladzie od środka.

edit: teraz dojrzałem, że wspomniałeś też karoserię. No więc jeśli ruda wchodzi w grę to the end jednak
@Atypical: nie tłumaczyć, ale też nie pakować mu się w pomaganie z tym, niech robi sam. Jak ugrzęźnie przy rzeźbieniu w gównie, to będzie miał nauczkę, w inny sposób tego nie zrozumie.
Pytanie: czym jest nowe auto ? 1 opcja- szanowny ojciec ma wolne 80k i jakieś VW Polo czy Forda Fiestę bierze z salonu i toczy się na działkę nim, wiedząc, że ma AC, sprzedane przy aucie w salonie, ma auto zastępcze jak włączy się jakiś check i spokojnie może robić km, czy za nowy-2 opcja uważasz młodszego passata od scenica z 2010 roku, co gadanie w autokomisie, że ma 200k przebiegu i
@Lardor to i tak lepiej w nowe włożyć niż w stare i dalej w tym samym wypierdzianym jeździć, bo takim czasie już lepiej w innym wypierdzianym pojeździć
@Atypical Mam megane II 1.5 dci 2004 wiem co w aucie było, jest. Znam samochód i dobrze mi się jeździ. Wymiana całego zawieszenia, silnik nawiewu i lampy z tylu. 2500 zł części 1400 za robotę. Oddałem do blacharza to próg nowy, maska i usunięcie pojedynczych ognisk rdzy to 2700 zł. Kupiłem nowe opony, Alu i śmiga jak złoto :-)