Wpis z mikrobloga

Jaką Wiertarko-wkretarke kupić nie za miliony? Potrzebuje czegoś co będzie używane raczej sporadycznie, jakieś mniejsze dziurki na kable w plastiku/płycie, czasami dokręcić jakaś srubke czy wkręta.

Nie znam się na markach narzędziowych, ale interesuje mnie też to, żeby złącza na baterie były w miarę uniwersalne - żeby nie było że jak kupię narzędzie marki X, to już z baterią z tego narzędzia nic nie zrobię w marce Y, są jakieś takie Brendy które mają ustandaryzowane złącza? Jeżeli nie ma, to w jaka markę się najlepiej "wkupić" żeby te baterie później można do czegoś wykorzystać.

Dzięki za pomoc

#diy #narzedzia #majsterkowanie #kiciochpyta #zrobtosam
  • 44
@Retsew: ja mam zielonego Boscha - na forach piszą że nie wkręcisz tym nawet kitu Matce ale ja od dwóch lat wszystko tym robię. Nawet dziury wierci tylko z żel betem sobie tylko nie radzi ale nie spodziewałem się niczego innego
@Retsew: Gościu oni zarabiają na tym, że każdy ma swój inny akumulator. Kupisz jakąś markę to już musisz z niej mieć wszystko, wtedy sobie aku przekładasz. Ale jak kupisz Makite a potem Hardy to sobie możesz co najwyżej w dupala wsadzić zmianę aku z jednego do drugiego. Smutne ale prawdziwe.

Osobiście to powiem Ci tak (pracowałem w sklepie budowlanym). Makita to marka która cieszy się dosyć dużym szacunkiem wśród ludzi, którzy
@Retsew: Mam identyczny zestaw - do wywiercenia dziury raz na kilka tygodni sprawdza się bardzo spoko. Plus lidl ma też spoko nakładki do tych wiertarek i możesz sobie w mini pilarkę to zmienić albo w jakąś inną szlifierkę.
@Retsew: Skoro będziesz używał sporadycznie to weź coś na kablu, odpada sprawa ładowarki i sprawności akumulatora która z czasem się obniży. Kupiłem jakąś marketówke w Obi z bardzo długim (bodajże 5m) kablem i od wielu lat świetnie się sprawdza właśnie do takich lekkich prac.
Teraz od soboty niby coś takiego będzie, chyba git co nie?


@Retsew: W zupełności wystarczy Ci do tego co opisałeś. Tak w ogóle to jest wersja "pro" :-) z dwoma akumulatorami więc jeszcze jakieś inne narzędzie do tego możesz dokupić. Wersję standardową kupisz za 99zł bez akumulatora i też jest spoko - mam i jestem zdziwion jak dobrze to działa i jak rzadko sięgam po "makitę".
@milosh345 potwierdzam, Parkinson jest dobry, do domowego użytku spokojnie wystarczy ale tak jak napisali wyżej, trzeba się trzymać tej marki potem ale plus jest taki, że mają dużo sprzętu i zawsze coś wybierzesz
ahhh, szkoda że Unia tam jeszcze nie weszła :p


@Retsew: Są przejścióœki, przejścióweczki, adaptery, do ogarnięcia. ALe ugunie do domowego użytku parksajd zwykle się sprawdza nieźle. Akumulatory bywają w promocjach. Dostępne w lidlu, lidlu online i Kaufland też ma je.