Wpis z mikrobloga

#ebike planuję zakup jakiegoś monstera z mxus 3k. Pytanie, pchać się w vmax(75kmh max), czy w przyspieszenie (50kmh max).
Tereny płaskie, lasy ulice, drogi polne.
Jak wygląda uczucie prędkości na rowerze przy ponad 65km/h w porównaniu z motorem. Da się tak na prostej ulicy podróżować, czy strach w oczach? Mam jedynie porównanie rower a hulajka elektryczna, gdzie na rowerze zaczyna szumieć w uszach tam na hulajce nogi drętwieją ze strachu. Kwestia małych kółek głównie.
  • 5
  • Odpowiedz
@QoTheGreat: w kasku Moto będzie dobrze. Jeżeli to ma być monster a nie normalny rower przerobiony na ten silnik, to nie będzie źle z odczuwaniem dziur i prędkości. Ten silnik nie tak łatwo spocić, więc przy braku górek vmax. Takie konstrukcje na drodze publicznej rzucają się niepotrzebnie w oczy, lepiej dobrze się na nich bawić poza drogami. Sam wolę przyspieszenie i dużo Nm kosztem vmax
  • Odpowiedz
@QoTheGreat: Na monsterze będziesz się czuł jak na moto z racji masy maszyny. Tak więc 50 km\h Vmax zacznie ci szybko niedomagać. Ogólnie tego typu ebajki to pewne w prowadzeniu maszyny i nie ma strachu (kask i gogle obowiązkowe), nawet zachęcają do świrowania (no chyba że jakiegoś ulepa kupisz). Wiadomo że na las 50 km\h wystarczy, ale przy przelotach drogami będzie brakowało. Ja mam elektryka który 80km\h leci i mało
  • Odpowiedz
@QoTheGreat: 60 km/h max daje wystarczający fun, nie brałbym nic powyżej tej prędkości bo opory powietrza strasznie już drenują baterię i jest to nieekonomiczne. Największy fun w takich maszynkach daje przyspieszenie. Także polecam iść w vmax 60km/h i jak najwięcej Nm.
  • Odpowiedz
  • 0
@Twoja_tata: @swecy_mje_plendzo @JohnyArkad też tak dochodzę do wniosku, że lepiej zrywniejszy a lżejszy i wolniejszy. Zwłaszcza, że to ma być 1 mój rower tego typu, zawsze można sprzedać i kupić inny. Większe napięcie na baterii to już się robi gabaryt 80kg.
40kg będzie dobrze z jakimś 16s8p lub ciut więcej p.
  • Odpowiedz
  • 1
@Twoja_tata: @swecy_mje_plendzo @JohnyArkad
I wybór padł na Garmata od Wasyla z Ukrainy. Leci po naładowaniu 80km/h, silnik 3000W. Przy tej prędkości trzeba już się schylać przed wiatrem. Prowadzi się stabilnie ale trzeba trzymać kierownice dwoma rękami, bo może falować. W terenie daje frajdę. Coś tam amortyzatory pracują, chodź przedni dupy nie urywa. Może tam gumę wsadzili, czy coś bo jest z 7cm skoku a miał być lepszy od
  • Odpowiedz