Wpis z mikrobloga

Co jakiś czas zdarza się, że nicki / loginy / nazwy użytkowników na nowym wykopie są czarne. Niektóre Mirki i Mirabelki nie wiedzą wtedy co się dzieje, a często pojawia się w ich głowach myśl, że to na portal ze śmiesznymi obrazkami zawitała jakaś żałoba:
https://www.google.com/search?q=czarne+nicki+site%3Awykop.pl

Wyjaśnienie jest proste.
W sytuacjach przy sporym obciążeniu serwerów Wykop nie wczytuje poprawnie kolorów nicków użytkowników (nie są wczytywane odpowiednie style CSS). Nicki są wtedy czarne, a przy okazji bardzo nieczytelne na motywie nocnym.

Wykop X Style naprawia ten błąd - nicki zawsze wyświetlają się w odpowiednim kolorze (bordo, pomarańczki, zielonki).

Dodatkowo można też zmienić kolory nicków np. żeby wszyscy użytkownicy mieli pomarańczowe kolory nicków, albo żeby kolor nicku odpowiadał kolorowi paska - zamiast bordo, pomarańczek i zielonek wszystkie nazwy użytkowników są niebieskie lub czarne. Można też wyróżnić swój nick ustawiając mu unikalny, ulubiony kolor.

Szczegóły na GitHubie Wykop X Style:
https://github.com/wykopx/WykopX/wiki/Wykop-X-Style#czarne-nazwy-uzytkownikow

#wykopx #wykopwnowymstylu #wykop #wykopchangelog #dodatki #userstyles
WykopX - Co jakiś czas zdarza się, że nicki / loginy / nazwy użytkowników na nowym wy...

źródło: WykopX

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WykopX: Normalnie zes sie wstrzelil :P
Jakis cas temu pytaem jak zrobic zeby widziec kto ma mnie na carnej (zeby sie nie rozpisywac) i dostalem odpowiedz - wykopx.

ALe sie nie zdecydowalem bo dosc skomplikowane mi sie to wydawalo (ja boomer i w komputery to tak nie do konca :P)

Ale sie zdecydowalem (i oczywiscie zapomnialem o co chodzilo:P) - jest opcja na jakas instrukcje jak do debila jak to
  • Odpowiedz
@WykopX: Ikonka powiadomien nie dziala - nie da sie kliknac. Jak pozbyc sie tego z lewej?

Ja chce wszystko po staremu poza tym zebym widzial kto ma mnie na czarno... :/
  • Odpowiedz
@WykopX: Dobra ogarnalem pozbycie sie tego z lewej :P Tylko dlaczego nie moge kliknac ikonki powiadomien zeby zobaczyc ostatnie? Moze uda mi sie tez ogarnac. Poki co szukam jak ogarnac zeby widziec kto mam mnie na czarnej :P

Teraz rozkimam dlaczego to takie szerokie na bialo :P
gorzki99 - @WykopX: Dobra ogarnalem pozbycie sie tego z lewej :P Tylko dlaczego nie m...

źródło: Screenshot_178

Pobierz
  • Odpowiedz
@WykopX: OK poogarnialem co chcailem - jest calkiem spoko. Zaczynam sie przywyczajac.
Ale serio niedzialajaca ikonka powiadomien to dramat.
Zeby to napisac musialem kliknac profil i w ten sposob. Normalnie to klikalem ikonke - pokazywaly sie ostatnie "wolania" i bez problemu ladowalem gdzie chcialem.

Co robie zle ze teraz nie dziala? (ikonka hasztagow tez nie dziala)
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99:

Ikonka powiadomień działa, tylko jeśli rozwijane menu z powiadomieniami zamienione jest w "panel boczny" - idea działania jest całkowicie zmieniona.

Trzeba się do tego przyzwyczaić, ale jak już się przyzwyczaisz to jest to 100x wygodniejsze niż Wykopowe powiadomienia
WykopX - @gorzki99: 

Ikonka powiadomień działa, tylko jeśli rozwijane menu z powiado...

źródło: WykopX

Pobierz
  • Odpowiedz
idea działania jest całkowicie zmieniona.


@WykopX: Zauwazylem. Okno po lewej odpala sie jak ktos cos napisze. Przyznaje ze tez jest to calkiem spoko opcja. Tylko jak odpalic powiadomienia jak nikt nie napisze (zeby wrocic do jakiegos watku) bo panelu po lewej nie chce miec caly czas bo mi zweza "okno glowne". dzwonkiem nie da sie odpalic przeczytanych powiadomien.

Nie da sie tak zeby w tym bcznym pojawialy sie nowe powiadomienia
  • Odpowiedz
@WykopX: Nie rozumiem. Dlaczego przy kopercie (PW) dziala a przy dzwonku juz nie... To jakos bardziej skomplikowane?

ALe jak wspomnialem - zaczynam sie przyzwycajac i jest ok. Jak dzwonek zacznie dialac jak koperta to juz wiecej mi nie trzeba.

Tylko dalej nie wiem jak wylapac ze jestem u kogos na czarnej - moze poki co nikomu takiemu nie chcialem odpowiedzidzec w komentarzu
gorzki99 - @WykopX: Nie rozumiem. Dlaczego przy kopercie (PW) dziala a przy dzwonku j...

źródło: Screenshot_180

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
Nie rozumiem. Dlaczego przy kopercie (PW) dziala a przy dzwonku juz nie... To jakos bardziej skomplikowane?


@gorzki99: Ponieważ menu z wiadomościami (PW) nie jest przerobione na panel boczny.
Ten panel boczny to jest to samo menu, które pojawia się po kliknięciu, tylko za pomocą styli CSS przeniosłem je na bok i ustawiłem, żeby wyświetlało się zawsze i w inny sposób.
Ten pomysł, żeby pojawiało się po kliknięciu jest bardzo dobry i dodam go, bo faktycznie będzie to wygodniejsze w taki sposób o
  • Odpowiedz
tylko za pomocą styli CSS


@WykopX: Bardziej rozumiem mechanike kwantowa niz to co do mnie mowisz :PP

A tak na serio:
Podoba mi sie pomysl ze jak ktos "mnie zawola" to pojawia sie to z boku*. Jest ok. Ale rownoczesnie podobba mi sie ze na koperte na belce moge kliknac i widze "historie". Jak tak bedzie z dzwonkiem
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
PW czyli wiadomości prywatne nie pojawiaja się w menu bocznym. Jeden panel zawiera powiadomienia z obserwowanych tagów, czyli gdy ktoś doda nowy wpis lub nowe znalezisko z takim tagiem.

Drugi panel to powiadomienia, kiedy ktoś cię woła (publicznie) w komentarzu pod jakimś wpisem lub znaleziskiem - tak jak ja wołam ciebie teraz @gorzki99 - to są "@ wołania" a nie PW ;)
  • Odpowiedz