Wpis z mikrobloga

W XTB nie ma prowizji do 100k erło miesiecznie obrotu, można zrobić sobie subkonta w euro/usd i przez np. Revoluta przelewać euro i dolarki, aby uniknąć 0,5% prowizji przy przewalutowaniu kupując etfy w pln
  • Odpowiedz
@magiol buty, vinyle, przedmioty kolekcjonerskie. Nie rozpakowywać. Trzeba policzyć. Ja 100-200 zł wrzucam miesięcznie w vinyle. Kupuję dość specyficzna muzykę, którą sam lubię. Słucham tych płyt, a jednak ich wartość wzrasta przez to, że wydaje się tylko 200 płyt i nie będzie więcej wydawane to samo jeszcze raz, a nawet jak będzie to pierwsze wydania mają większą wartość kolekcjonerska. Kolega kupuje buty Nike, ale na tym się nie znam, nie wiem czemu
  • Odpowiedz
@magiol: Sam od stycznia zacząłem kupować ETFy + akcje spółek dywidendowych na GPW, wcześniej 2 lata temu kupiłem obligacje skarbowe

Pewnie na dłuższą mete zostaną same etfy + obligacje, ale na razie chcę spróbować też inwestowania aktywnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@magiol: U mnie miesięcznie wychodzi tak 2-3k ETF+akcje, a z ETFów to wybrałem ten na akcje z całego świata i jak na razie inwestowałem tylko w euro, a od marca mam zamiar dzielić wpłatę na pół i połowa w euro, połowa dolary, są też te etfy od Vanguarda Life Strategy czy jakoś tak, gdzie masz od razu obligacje + akcje. Polecam tego bloga co kolega wyżej wysłał inwestomat.eu bardzo dużo prównań
  • Odpowiedz
@magiol: odloz sobie poduszke bezpieczenstwa najpierw, czyli jakies 3-6 miesiecy wydatkow
a potem musisz ocenic jak sklonny jestes do ryzyka - ale skoro patrzysz bardziej w perspektywe ze sprzedasz dopiero za 30 lat to w wielkim skrocie zaloz sobie konto IKE w Bossie czy tam MBanku i kupuj ETF. Opcja najbardziej leniwa to kupno raz na rok/pol roku, zebys nie przeplacal prowizji, jakiegos ETF na cały swiat typu ishares msci acwi
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Ghooz posiadam taką poduszkę.

Czyli opcja ETF to pewniak w który warto iść z myślą o długoletnim inwestowaniu w dany ETF
  • Odpowiedz