Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
czy ktoś z Was miał do czynienia z kamerami rejestrującymi przejazd na czerwonym? Jadąc rano do pracy zmieniło się na pomarańczowe a ja pospinany świadomością, że na skrzyżowaniu są kamery, nie podjąłem odpowiednio szybko decyzji czy hamować mocno czy jechać, no i wpierniczyłem się na późnym pomarańczowym, które zaraz za wjazd za sygnalizator zrobiło się czerwonym. Powiedzcie proszę, ile średnio czeka się na zdjęcia z mandatem? Nie mogę sobie z tym psychicznie poradzić bo od kiedy jeżdżę nie dostałem żadnego mandatu a za to jest 15 punktów...

#motoryzacja #samochody #polskiedrogi #mandat
  • 13
@PierwiastekZdwoch: jak nawet ledwo zahaczyłeś o czerwone to raczej nic nie dostaniesz. Ja przejechałem kiedyś podobnie i nic nie przyszło. Musi być tam jakiś margines błędu, bo na żółtym możesz przejechać jeśli musiałbyś gwałtownie hamować.
@powerfulally jak sobie przeklatkowałem nagranie z rejestratora to wychodzi na to, że w momencie kiedy zaświeciło się czerwone prawdopodobnie byłem całym samochodem za linią warunkowego zatrzymania. Nie powinienem tak wjeżdżać, sam już nie wiem dlaczego podjąłem taką a nie inną decyzję...
@PierwiastekZdwoch: Popularna jest teraz metoda, ze kiedy przychdzi zawiadomienie komu wystawić mandat to ludzie wpisują imię i nazwisko jakiegoś Ukrainca i sprawa jest zamieciona pod dywan. RODO blokuje podawanie innych danych osobowych. Generalnie mandatu i tak pewnie nie dostaniesz ;). Możesz być spokojny.
System nazywa się Red light, więc powinien działać na czerwonym. Tak to jest przedstawiane na filmikach pokazujących działanie tego systemu. Spotkałem się z opinią, że wszystko zależy od tego jak dane kamery są ustawione. Nigdy nie możemy mieć 100% pewności, niestety. Według mnie nie powinieneś dostać mandatu i pewnie nie dostaniesz.