Wpis z mikrobloga

Ja tu widzę tylko jeden problem i jedną stronę winną tego wszystkiego. Jak się Ukraińcy od nas odwalą, to będzie spokój. Niech wywożą swoje płody rolne tam gdzie wcześniej. Trasy wywozu są już odblokowane ,są porty rumuńskie więc niech #!$%@?ą.
w sumie teraz mnie taka myśl naszła. Mamy luty. To zboże musiało być w magazynie od lata. Wiem, że to oczywiste i niewiele znaczy ale nie myślałem o tym wcześniej.


@DEMONzSZAFY: odmiana zimowa technologia poszła do przodu xd
polscy rolnicy też magazynują ziarno żeby sprzedać w korzystniejszym rynkowo momencie - sam na wakacjach na wsi pół dzieciństwa pomagałem przy przesypywaniu do magazynów.
Magazynem może być np stara stodoła. Myszy tam od
p0lscy rolnicy podkopują gospodarkę kraju, który jest spichlerzem Europy, przez co tracą pieniądze będąc w trakcie wojny


Ukrainka dobrze gada


@TypicznyMaciek: absolutnie źle to interpretujesz.
Po pierwsze Polscy rolnicy produkują tak dużo żywności że nie dość że nam wystarcza to jeszcze ją eksportujemy. Więc absolutnie nie potrzebujemy Ukraińskiej żywności, niech Ukraińcy dalej pchają swoje zboża tam gdzie pchali. To czy Ukraińcy przetrwają nie zależy od tego zboża nawet i w 1%
@mpetrumnigrum: Ale po co mają wysyłać je do Afryki, skoro do Europy jest taniej? Nie liczy się kto i ile wyprodukował produktu, tylko kto go taniej sprzedaje. Ceny ukraińskie są bardziej konkurencyjne, więc wygrywają, a rolnicy mają ból dupy o to, że nie umieją konkurencyjność z 3 razy biedniejszą gospodarką.

Poza tym, produkcja żywności w Polsce nie jest opłacalna per se, bo rolnicy bez dopłat, subsydiów i skupów interwencyjnych by zdechli
Ale po co mają wysyłać je do Afryki, skoro do Europy jest taniej? Nie liczy się kto i ile wyprodukował produktu, tylko kto go taniej sprzedaje. Ceny ukraińskie są bardziej konkurencyjne, więc wygrywają, a rolnicy mają ból dupy o to, że nie umieją konkurencyjność z 3 razy biedniejszą gospodarką.


Po pierwsze bez dopłat 2-4 razy większych niż w Polsce kraje zachodniej Europy by też nie utrzymały swojego rolnictwa.
Cła zostały zniesione.
Skoro
@mpetrumnigrum:

1. Nie interesują mnie Niemcy. Jak chcą sobie utrzymywać nierentowne rolnictwo, droga wolna. Ja nie chcę, aby z moich podatków utrzymywano p0lackich rolasów, czy jakichkolwiek innych
2. Tak, im więcej imigrantów zarobkowych, tym lepiej. Jeżeli chcą pracować, to nie mam z tym problemu, bo czemu miałbym mieć?
3. Z terrorystami się nie rozmawia, a już szczególnie nie handluje. Rosja to kraj terrorystyczny, który raz za razem atakuje demokratycznepaństwa. Tutaj nie
Nie interesują mnie Niemcy. Jak chcą sobie utrzymywać nierentowne rolnictwo, droga wolna. Ja nie chcę, aby z moich podatków utrzymywano p0lackich rolasów, czy jakichkolwiek innych


Nie Niemcy tylko WSZYSTKIE KRAJE UE.
Na razie Do UE wpłacamy mniej niż wyciągamy czyli i tak nam się opłaca dopłacac do rolników i jeszcze zostaje. Po drugie nie można nas szantażować pewnością oraz ona jest na stabilnym poziomie i trzyma jakieś tam normy. A także jest
1. Ale co ma wpłacanie do UE i wyciąganie z niej do rolników, na których autentycznie dopłacamy? To są 2 różne rzeczy. Ty zrównujesz WSZYSTKIE dopłaty z UE z dopłatami dla rolników. Absolutny brak zrozumienia tematu.
2. Szczujesz i łżesz. Napisałem ci, CI którzy chcą pracować. Anglia i Francja dostają to, na co pozwoliły przez opiekuńczość państwa.
3. Tak, powinniśmy zakazać też handlu z Chinami. USA nie atakuje demokratycznych krajów, tylko totalitarne