Wpis z mikrobloga

Jak słyszę, że rolnicy chcą dbać o moje zdrowie to ogarnia mnie pusty śmiech. 20 lat minęło od czasu, gdy pracowałem w rolnictwie, ale po wizycie na skupie do teraz nie jem jogurtów truskawkowych. Uczestniczyłem też w myciu pomidorów do skupów, po tym jak fabryka wstrzymała produkcję na kilka dni. Możecie sobie wyobrazić jak te pomidory wyglądały jak stały kilka dni na przyczepie w wrześniowym słońcu. Pamiętam też, że dopiero z 10 lat temu wprowadzono wymóg badania pomidorów na zawartość chemikaliów na dojrzewanie (do zbiorów kombajnem wszystkie musiały dojrzeć jednocześnie). #protest #rolnictwo #strajk
  • 2
czestniczyłem też w myciu pomidorów do skupów, po tym jak fabryka wstrzymała produkcję na kilka dni. Możecie sobie wyobrazić jak te pomidory wyglądały jak stały kilka dni na przyczepie w wrześniowym słońcu


@orsoy: bylem tą przyczepą, na której kilka dni gniły pomidory zanim je umyłeś xD
@orsoy: Kozacko, a to i tak lepsze niż już zraczałe produkty przyjeżdżające od rezunów, ponadto i tak zawsze będzie bezpieczniej kupić z jakiejś marki, niż jak te ciemniaki, co się jakimś szajsem z bazaru zatruły xD