Wpis z mikrobloga

#iptv #teleelevidenie #crystal #plusx
powiedzcie jak to jest z dźwiękiem DD 5.1. Testowałem teraz Crystal i wszystko ładnie śmiga, ale np na kanałach gdzie są oryginalne ścieżki angielskie w DD 5.1 (mam tak na cccam) i moje kino domowe wykrywa je bez problemu to na android box niezależnie w jakiej aplikacji (tivimate, siptv) te kanały albo mają tylko ścieżkę polską, albo również oryginalną ale tylko w stereo. Ustawienia boxa chyba ok bo na Netflix wszystko śmiga w DD+. Zaczynam z iptv i zastanawiam się czy to kwestia dostawcy.
  • 12
@boloyoung81: normalne.... miałem pełno list i czasem tylko jakieś pojedyncze kanały mają tak, że kino samo przełącza na 5.1 (np. canal+ film z tego co kojarze) płacąc za iptv 15zł nie ma co oczekiwać sygnału jak z satelity, to chyba jasne...
@Sony_Toprano: jasne, dlatego chętnie dopłacę żeby mieć jak na cccam 5.1 tam gdzie powinno być. Kwestia czy da się to ogarnąć, chętnie zmienię dekoder z Enigmą na boxa na stałe tylko kwestia jakości...już widzę że płynność też lekko kuleje, widać to szczególnie na sportowych i np jak jakiś pasek informacyjny leci powiedzmy na tvn24 to na iptv delkatnie jakby klatkuje a na normalnym dekoderze z Enigmą gdzie sygnał idzie z satelity
@johny-kowalski: dlaczego wygórowanym? A dostawcy lokalni tacy jak polsat usługi które dostarczają w taki sposób również dostarczają je w gorszej jakości z wykastrowanym dźwiękiem? Dlatego pytam czy to jest może kwestia dostawcy czy poprostu nie da się tego ogarnąć ...widzę, że jakość szczególnie na kanałach sportowych jest zauważalnie gorsza. Może za bardzo drążę, ale chętnie tak jak pisałem wcześniej zostałbym z boxem, ale nie chę drastycznie spadać z jakości w porównaniu
@markerxd: mam ;) dokładnie tak samo. Jako ciekawostkę dodam, że na HBO West n listy US jest tylko ścieżka oryginalna oznaczona jako AC3 i kino widzi DD :) a na polskich nigdzie, wszędzie jest angielski (stereo). Wrzuciłbym screen ale mi się test skończył na tej liście.
problem rozwiązany, jak kolega wyżej napisał kwestia dostawcy. Dogadałem z gościem co dostarczał mi wcześniej na enigme i wszystko pięknie śmiga, jakościowo bez porównania z tymi testami co to robiłem no na Crystal, jedynie 5.1 dźwięku często na hbo brakuje , ale poza tym zero problemów.