Wpis z mikrobloga

#firma #podatki #jdg #ksiegowosc #ceidg #b2b Siemka, może ktoś będzie wiedział co muszę zrobić albo był w podobnej sytuacji. Zmieniam formę opodatkowania z ryczałtu na zasady ogólne, we wniosku w CEIDG, jako datę zmiany trzeba było wpisać 01.01.2024, ale ja już wystawiłem fakturę za styczeń i opłaciłem ryczałt i ZUS (za styczeń). I teraz co zrobić w tej sytuacji, jak już jeden miesiąc zapłaciłem wg ryczałtu a niby we wniosku jest że od 1 stycznia już będę na zasadach ogólnych? Miał ktoś taką sytuację i wie jak to skorygować?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@zibizz1: Mówisz o ZUSie czy podatku do US? Bo ZUS wiem jak skorygować, ale do US jak rozumiem dzwonić i załatwić sprawę telefonicznie? Pytanie może brzmieć głupio, ale niestety google wypluwa tylko linki do korekty PITu a nie samego zapłaconego podatku.
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1: Ok, nieświadomie użyłem "podatku" jako synonimu "zaliczki" a to dwie różne sprawy. To dzięki wielkie za pomoc, zostaje mi jutro przeliczyć składkę ZUS i zaliczkę i sprawdzić czy muszę coś dopłacić :D Mocno mnie uspokoiłeś bo już się bałem że będę musiał wysyłać mnóstwo wniosków albo dzwonić i to naprawiać a wystarczy żeby im się kwoty zgadzały
  • Odpowiedz
@lola1324 ZUS - korygujesz DRA, zdrowotna za styczeń będzie wyliczona od wynagrodzenia minimalnego, więc będziesz mieć nadpłatę. Jeśli chodzi o zaliczkę to będziesz musiał zadzwonić do US aby przeksięgowali opłaconą zaliczkę na poczet podatku dochodowego wyliczonego według skali. Robiąc przelew podatkowy zaznaczasz z jakiego tytułu jest, więc US widzi to tak, że masz opłaconą zaliczkę za ryczałt ale za zasady ogólne nie (to tak w uproszczeniu).
  • Odpowiedz