Wpis z mikrobloga

Zapytam jeszcze raz bo nie dostałem jasnych odpowiedzi. Jeśli to zboże jest złe dla naszego zdrowia i w ogóle nie powinno go być to pytanie, czy było one sprowadzane wcześniej tj przed rozpoczęciem tej afery? Jeśli tak to dlaczego wtedy nie było żadnych protestów rolników w imię "walki o nasze zdrowie" a dopiero teraz wybuchły? Dlaczego nie ma żadnego bojkotu polskich firm, które zamawiają to z Ukrainy a obrywa się uchodźcom wojennym? Co oni mają z tym wspólnego? xD a przede wszystkim, dlaczego do tej akcji podpinają się takie szmaty antypolskie jak panasiuk albo ten przygłup z konfederacji mówiący o tym, że rosja powinna wygrać wojnę i będzie to lepsze dla nich(rolników)? xD
#ukraina #polityka #protest #konfederacja
  • 21
@FPmaster: Znowu to samo wiec jeszcze raz fajniaku

O ile w 2021 r. import pszenicy z Ukrainy do Polski wyniósł 3,1 tys. ton, to w 2022 r. było to już ok. 523 tys. ton, tj. wzrost o blisko 17 tys.%. Import kukurydzy z Ukrainy do Polski również wzrósł z 6,2 tys. ton w 2021 r. do 1 854 tys. ton w 2022 r., tj. wzrost o prawie 30 tys.%. Import rzepaku
@FPmaster: w społeczeństwie pojawiły się racjonalne głosy sprzeciwu wobec niekontrolowanego napływu zboża z Ukrainy. Pod te głosy zaczęły się podpinać osoby wprost lub pośrednio szczujące na Ukraińców przez co łatwo było podzielić ludzi. Ile można z takimi zachowaniami walczyć?
  • 0
@aarahon: Ja to akurat rozumiem sprzeciw wobec polityki Unii i tego zielonego ładu, bo to czysty rak. Natomiast, jeśli czytam ze nawet transporty humanitarne i militarne są blokowane i to, że występują takie obrzydliwe persony jak panasiuk to coraz bardziej mi to zaczyna śmierdzieć, stąd chciałbym poznać stanowisko osób (najbardziej z konfy) dlaczego tak się dzieje.
@FPmaster: no to nie dowiesz się. Ja próbowałem przez długi czas dowiedzieć się jak PO atakowało konfederację i tylko dowiedziałem się że cytowanie polityków konfederacji to atak na nich. To jak w ten sposób można ich zaatakować to pomyśl do czego jeszcze posunął się ich zagorzali wyborcy?
@FPmaster: Przy każdej sytuacji pojawiają się ludzie którzy podpinają się dla osiągnięcia własnych celów. Tak jest i tu.
Produkty rolne płynęły sobie z Ukrainy na cały świat, nawet do Chin. Teraz płynąć nie mogą. Wielki i duży biznes zrobił to co robi zawsze, czyli załatwił sobie rozwiązanie. U nas duży biznes i januszerka koniunkturalna zrobili to co robią zawsze, zwęszyli interes.
W związku z różnicami w prawie, brakiem niektórych środków ochrony
@FPmaster: To sa te dowody? Polka pisze "Jak przeczytam jeszcze jedną informację o blokowaniu transportów" czytać sobie moze ale to nie musi być prawda .
Ten drugi nazar pisał że ukriancy rozsadza nas od środka bo jest ich 2 miliony.

A co do tych zdjęć to ustawił się na końcu ładnie cyknął fotkę i wrzucił ckliwą historyjkę a tam nikogo nawet nie ma XDDDD zwykłe fejki a wy łykacie
@FPmaster: zboże nie spełni norm europejskich, używane są środki pestycydy i herbicydy które są zabronione w unii ze względu na na przykład powodowanie bezpłodności. Protest nie jest tylko o to że to jest niezdrowe, jest o to że jest to przede wszystkim nie zdrowa konkurencja, oni na ukrainie nie muszą spełniać tak rygorystycznych norm jak w europie i przesyłają do nas to gówno robione po kosztach. Protest jest też w innych
@DoktorWojna od 1 czerwca 2022 roku zboże z Ukrainy mogło bez żadnych ograniczeń taryfowych i pozataryfowych być wwożone do UE, Zboże miało bowiem przejeżdżać przez teren Polski do innych państw czy do afryki a tak nie było rolnicy alarmowali i juz w 2023 zaczęły sie pirwsze strajki tak jak w całej UE czego nie rozumiesz?
@Stabilizator: Kwiczymy? #!$%@? ci rolnicy w imię dbania o siebie nie przepuścili karetki na sygnale a nawet już krążą głosy, że pacjent który miał zawał zmarł przez to. Nie mówiąc o tym #!$%@? Panasiku który tam krązył czy debilu który jadąc amerykańskim ciągnikiem miał na sobie flage komunistyczną i napis by "Putin zrobił porządek" a reszta grzecznie za nim jechała i mamy my miastowi to popierać? A nawet o pomocy Humanitarnej