Wpis z mikrobloga

Dlaczego laptopy są #!$%@?? Oto moje przemyślenia po latach w branży IT:

1. Finanse:
-Droższe w zakupie względem tego co w tym samym budżecie oferuje stacjonarka
-Droższe w naprawie
-Dużo większe ryzyko krytycznego uszkodzenia np. upadek czy rozlanie kawy
-Ograniczony upgrade - trzeba kupić nowy żeby mieć lepszy
2. Trudniejsze w diagnozie i naprawie (a czasami nienaprawialne bo np. nie ma dostępnych części do egzotycznych modeli)
3. Jesteś skazany na małą, wbudowaną często jeszcze #!$%@?ą matrycę, chyba że podłączysz sensowny zewnętrzny monitor
4. Ergonomia:
-Niewygodna pozycja - jeśli siedzisz przed laptopem bez odpowiedniej podstawki to prawdopodobnie się garbisz a twój kręgosłup płacze
-Niewygodna klawiatura względem sensownej pełnowymiarowej
-Mało portów
5. Kultura pracy - #!$%@? chłodzenie CPU/GPU - przy obciążeniu laptopy szumią a gejmingowe wyją jak zarzynana świnia, stacjonarki cisza

#komputery #laptopy #informatyka #przemyslenia #przemysleniazdupy
MlCHAU - Dlaczego laptopy są #!$%@?? Oto moje przemyślenia po latach w branży IT:

1....

źródło: businessman-with-lower-back-ache-from-sitting-with-a-bad-posture-in-his-office-chair-working-on-his-laptop-massaging-his-back-with-his-hand-WJ487F

Pobierz
  • 10
@MlCHAU:
Ament. W czasie studiów miałem lapka bo jednak czasami potrzebowałem zabrać kompa na uczelnię albo jadąc do domu do rodziców.
W sumie w czasie studiów miałem 2 lapki, które na koniec były już lekkim złomem. Zaraz po studiach się ich pozbyłem.
Teraz mam kompa stacjonarnego już 7 rok i w tym czasie wymieniłem kartę graficzną lekko dopłacając po sprzedaniu starej i zmieniłem raz dysk ssd bo stary padł. Reszta elementów
@MlCHAU: Mobilność jednak w wielu przypadkach jest i tak wygrywającym czynnikiem, jeśli nie jest potrzebna, to oczywiście stacjonarka jest lepsza. Ale żałością jest to, że w wielu dosyć drogich laptopach z kartami graficznymi dają takie beznadziejne ekrany.
@MlCHAU: Laptopa traktuję jak smartfona, to ma być mobilny dodatek do pełnej stacjonarki gdy trzeba coś zrobić poza domem i nic poza tym. Ludzie którzy mają samego laptopa, lub co gorsza, samego smartfona, to jacyś masochiści, albo są niespełna rozumu.
@MlCHAU

1. Tańsze w eksploatacji, mniej prądu pobierają.
2. Wbudowana bateria, to darmowy UPS.
3. Jak kupisz sobie monitor, klawiaturę, mysz, itd to siedzisz jak przy stacjonarne.
4. Możesz od biurka wstać i dalej pracować wygodnie na kanapie.
5. Laptop może być chłodny, gry to nie jedyne przeznaczenie sprzętu komputerowego.