Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@jan-janowicki: nie pomogę, ale jeśli Cię to pocieszy, to mam podobny problem. Mam zęba, który pobolewa mnie przy jedzeniu np. czekolady jak mi się to oblepi po tym zębie i już dwóch dentystów to oglądało i obydwoje twierdzili, że wszystko jest z nim w porządku. Też mam widoczne takie delikatne odbarwienia na plombie na nim. U Ciebie jeszcze na tym zdjęciu widać takie ciemne przy dziąśle. Może to tam się coś
@jan-janowicki: co to znaczy, że próchnicy nie ruszać? Ziom, to nie był dentysta w takim razie xD Każdy nawet najmniejszy ubytek próchnicowy należy oczyścić i wypełnić. Jak najszybciej, tu nie ma co czekać aż więcej tkanek zęba zostanie zniszczonych.

Opatrunki nie są obecnie wskazane. Zmień dentystę i wylecz te dolne zęby, a najlepiej zacznij od higienizacji. A boli zapewne odsłonięte szyjka, sensodyne z novaminem powinno pomóc.
@jan-janowicki: fizjoterapeuta stomatologiczny, ja tak sobie kiedyś podrażniłem zęba (miałem tendencję do pchania górnego zęba dolnym do przodu), co później odczuwałem jak ból zęba ew. uczucie rozpychania. Po ogarnięciu tego odruchu (chociaż sam muszę się pilnować jeszcze) problemy znikły same.
@jan-janowicki: Z całym szacunkiem ale liczysz na to że tutaj ktoś da poradę dentystyczną??? To tak jakbyś jakieś markery wrzucił i pytał czy onkolog ma rację???Tu masz poradę idź do innego nie na NFZ na szybko dziękuję po 10 minutach. Tylko jak @SkrytyZolw piszę po konkretne leczenie za konkretne pieniądze. 2k PLN na opiekę medyczną/leki/antybiotyki co roku się wydaję na siebie i to powie każdy bo system masz tak dziurawy, że
@jan-janowicki: Poszukaj na znanym lekarzu typa/typiarki z dobrymi ocenami i tam uderzaj. Nic więcej nie poradzę. Może ktoś olał temat. W każdej działce masz ignorantów. Są niedouczeni lekarze, profesorowie itd. Czasem nawet warto pojechać 100 km dalej np. do chirurga szczękowego, bo jak ktoś ma wyrywać, to może drożej, ale przynajmniej minimalna szansa, że będą powikłania. Wiem jak się umiera po 8-kach. Wiem, że po szkodzie, jakby mi to robił chirurg