Wpis z mikrobloga

Niesamowite jest jakie zesrańsko wybija na tym portalu, w 2 lata udało się ruskim zmielić umysły wieśniaków że sami ich wpuszczą w razie agresji bo #!$%@? firmy wyczuły interes i ciągną surowiec taniej.
To nie Ukraińcy są winni tylko nasze firmy które działały za zgodą PIS, zamawiając od nich ten towar. Kraj który eksportuje tysiące statków rocznie na cały świat na siłę wpycha jakieś marne setki tirów czy kilka składów pociągowych żeby zaorać polskich rolników xD
Oddajcie im porty, infrastrukture kolejową to wasz problem się rozwiąże. A ceny i tak to nie zmieni, mogę sobie zamówić dowolną ilość zboża statkiem z dostawą nawet i z Urugwaju, Polska to nie jest odizolowana wyspa której światowe zmiany cen nie dotyczą

#rolnictwo #wybory #sejm #bekazpisu #ukraina
  • 10
@neurotiCat oczywiście że tak, rozwiązanie ówczesnego problemu eksportu ukraińskiego zboża można było ogarnąć w bardziej wyrafinowany sposób biorąc kasę z Unii na rozbudowę naszej infrastruktury. Ale niestety pis niczego nie potrafiło zrobić dobrze. Ukraińcy mogli powiedzieć ' we' re Lucky they are so stupid' xD

Europa zachodnia jest tak głupia że Putin chyba nie może usiedzieć ze śmiechu. Naiwne dzieci. Dobrze ze Trump mówi co myśli to mają teraz 2 miesiące na
@czlowiekbutelka Ukraińcom to się nie dziwię, są w takiej sytuacji że będą wydłubywać kasę skąd tylko się da.

Dziwi mnie natomiast postawa polskich polityków: już od dawna mówiło się że otwarcie Europy na ukraiński rynek zrujnuje nasze rolnictwo. Teraz pozostaje pytanie czy zrobiono to z niewiedzy, czy też ukraińska oligarchia dała w łapę komu trzeba.

A jak wiemy po aferze wizowej ex-rządzący z chęcią dorabiali sobie na boku.
@czlowiekbutelka: Ale co ty mi pieprzysz o Rosji, co ma do tego Rosja? Polacy jak zwykle mądrzy po szkodzie, a dwa lata temu pewnie ustawiałeś flagę ukraińską na fb i witałeś nowych na granicy.
@Mathas: Mają to, że są praprzyczną problemu. Utrudniają ukraińcom dostęp do kolei i portów co za tym idzie ich naturalnych rynków zbytu na zboże. A kolejna sprawa jest taka że to ruscy podkręcają rolników, prawdopodobnie stali też za wyborem pisu do władzy. Dzięki temu masz kompilacje negatywnych skutów dla naszej gospodarki, także rolnej.