Wpis z mikrobloga

@bArrek wszystko mamy git. Przynoszą tylko straty i dostają dopłaty. To pierodolenie o tym że bez nich zdechniemy już obaliła Ukraina xd

Zamiast prowadzić rozsądne gospodarstwo to oglądam 2/3 tiktokowych rolników i patrzę na co oni hajs wydają. W głowie się nie mieści jak ci ludzie nie potrafią zrozumieć że rola to biznes jak każdy inny a prowadzą to w taki sposób i z takim pomyślunkiem jakby #!$%@? w PGRze. Tylko już
  • Odpowiedz
Niech oddadzą dotacje i mogą nic nam nie dostarczać, zobaczymy kto dłużej wytrzyma ;)

Cała prawda o proteście konfederosji na jednym foto:


@wladdan: a wez sobie dotacje wsadz głeboko w dupe.
Cena ciągnika przed dotacjami 300 tys zł, cena ciagnika po dotacja 550 tys zł. Przy czym dotacja jest do 50 %.
Na #!$%@? mi dotacje? Na dotacjach tylko pośrednicy zyskują, nikt inny.

Plus tu chodzi o jedno. EU musisz psełniac
  • Odpowiedz
@iredbox:
Cena auta przed wejściem do ue 40 tys po wejściu 120 tys i nie ma na to dotacji ;)
Wszystko poszło w górę.
Jajka kiedyś były po 20 gr teraz po 2 pln
Ziemniaki po 20 gr teraz nawet nie wiem ;)
Oprócz dotacji na sprzęt są dopłaty na uprawy itd itd
Ja nie pisze że rolnicy mają dobrze ale wiele branż przez wojnę czy przez import z chin dostało
  • Odpowiedz
@wladdan: to zrozumcie ze ronicy nie chcą tych jałmuzn z dotacji. Dotacje to zawsze zło. Służyły tylko temu aby na wsiach w EU zostawali młodzi i robili, bo dojedzie kiedys do takiej sytuacji jak za covid z czesciami z chin=nie ma czesci produkcja stoi.

Teraz zlikwidujmy rolnictwo w EU i importujmy z ukrainy. Aż do czasu gdy Putin nie przejmie wszystkiego czy inny covid nie wejdzie. Brak importu=głód w EU. Po
  • Odpowiedz
@iredbox:
Zło i zło … ogólnie UE to zło ;) ale biorą.
Skoro dają to niech biorą ale niech tak ciągle nie płaczą. Kurcze przed świętami bż rozmawiałem z kolegą co miał kilka h w tamtym roku osadzonych ziemniakami. On narzekał że na czysto z h mu wyszło 14 tyś, no nie wiem ile dokładnie obsadził, ale pewnie ponad 20 h na pewno i jeszcze narzeka.
Taki ich natura, zawsze narzekają.
  • Odpowiedz
Zło i zło … ogólnie UE to zło ;) ale biorą.


@wladdan: dalej nie rozmiesz pewnej kwesti. EU musi przestrzegac norm i stąd ma wysokie koszty a ukraina nie musi plus ma zajebiste gleby stad ma miejsze koszty wytworzenia.
Albo cos jest jednolite ale nie.
  • Odpowiedz
@iredbox: może wierzyć w co chcesz ale polski rolnik to największy janusz biznesu o jakim śniłeś i robi wszystko aby ominąć przepisy.
Przed wybuchem wojny np kwitł nielegalny handel nawozami z Ukrainą i kacapią. Po wybuchu największy kłopot rolników to skąd wezmą tanie nawozy niewiadomego pochodzenia ;)
  • Odpowiedz
Przed wybuchem wojny np kwitł nielegalny handel nawozami z Ukrainą i kacapią.


@wladdan: a co ty teraz pir do lisz? Rolnik wiózł na pace ten nielagalny nawóz czy JANUSZE PRZEDSIEBIORCY importowali nawóz za wschodu? I powiem Ci wiecej, jest to legalne, nawet etraz mozesz kupic nawóz z kazachstanu.

Po wybuchu największy kłopot rolników to skąd wezmą tanie nawozy niewiadomego pochodzenia ;)


@wladdan: nie chodziło czy wezma nawóz z ukrainy tylkow
  • Odpowiedz
@iredbox:
Chyba Ty czegoś nie rozumiesz dzieciaku ;)
Nawozu jak dasz za mało to masz słabsze plony, ale jak dasz za dużo to plony spalisz.
Więc jak może się różnić ilością nawozu?

Skoro nasi rolnicy używają nawóz z Ukrainy bez certyfikatów lub ze sfałszowanymi certyfikatami to i pestycydów jest tam dokładnie tyle samo.
  • Odpowiedz