Wpis z mikrobloga

@wladdan: ale ty #!$%@?. Juz ci wytłumacze W polsce i w eu nie mozesz dac wiecej niz 170kg N na hektar. To jest nie dużo w zalaznosci od gleby i jaka roslina jest posiana. W Ukrainie mozesz wypac ile chcesz.
Druga sprawa pestycydy. W polsce nie kupisz i nie zastosujesz tiofanatu metylu, dobry śordek na grzyba. W ukrianie mozesz. Glifost w polsce nie mozna stsowac na uprwe rzepaku, w ukrainie mozna.
  • Odpowiedz
@iredbox
Wiesz że dzwoni ale nie wiesz w którym kościele.

https://www.agropolska.pl/uprawa/nawozenie/maksymalne-dawki-azotu,82,2.html

Każda uprawa to inna wskaźnik maksymalnego poziomu N. W to wlicza się azot w glebie, azot z nawożenia naturalnego i azot sztuczny.
Natomiast to że nikt rego jie sprawdza to druga sprawa ;)
Już widzę jak rolnicy robią badanie azotu w glebie ;)

To Ty chrzanisz do 2022 używali rolnicy tiofonat metylu do bólu a teraz nie mogą więc teraz jest
  • Odpowiedz
Już widzę jak rolnicy robią badanie azotu w glebie ;)


@wladdan: Raz do roku mam kontrole ze stacji i probki lecą do oSChr. Wiec bada się. mam wrazanie ze wies znasz tlyko z opowiesci wujka.

To Ty chrzanisz do 2022 używali rolnicy tiofonat metylu do bólu


@wladdan: nie do bólu bo przy sprzedazy ziarna pobierane sa prubki na zawartość. Pokaza ci kwit?

Wiem ze nie mamsz nic wspolnego z rolnictwem
  • Odpowiedz
@iredbox: może i masz te kontrolę ale po niej hulaj dusza ;)
Tak serio to dobrze wiesz że większość skupów nie wymaga badań ziarna.
Potrzebne dokumenty to:
-dowód osobisty, lub dokument o nadaniu nr nip ( jak rolnik jest vatowcem)
-zaświadczenie o nadaniu numeru weterynaryjnego,
-zaświadczenia o wpisie do rejestru podmiotów działających na rynku spożywczym.
Jedni mają kontrolę inni jej nie mają.
To że Ty jesteś uczciwy to nie znaczy że
  • Odpowiedz
Skoro tak się chwalisz to ile na czysto z hektara wyciągasz? Tak +/- ;)


@wladdan: w tym roku z hektara pszenicy -250 zł na tonie, co daje 1500 zł. A tak serio to żeby było opłacalne to pszenica musi byc po 900 zł tona zeby wyjsc na zero (oczywiscie zakładając paliwo w okolicy 6zł, i nawozy po 1500, plus ŚOR tez w rozsadnych cenach) no i żeby deszczyk padał 2x w
  • Odpowiedz
@iredbox: nie chce mi się czepiać … ale …
średnia cena w tamtym roku to 830 tone… Ty piszesz że musi być 900 by wyjść na 0.
Oraz że jesteś w plecy 250 na tonie.
I to mi matematycznie się nie zgadza ;)
Bo albo wychodzi że w plecy jesteś 100 pln za tonę albo że minimalna cena to 1050 za tonę.
Tak z Ciekawości na hektar idzie 200 kg ziaren?
  • Odpowiedz
średnia cena w tamtym roku to 830 tone


@wladdan: średnia to średnia. Patrz cney po zbiorach, od wrzesnia do teraz. Obecnie cena to 500-600 zł za tonę.

Tak z Ciekawości na hektar idzie 200 kg ziaren?


@wladdan: No idzie, a wies zile kosztuje 200 kg ziarna w centrali nasiennej :)? 600 zł. Oczywiscie mozesz siac swoim materiałem ale co jakis czas warto zmienic nasiona na inna odmiane. Plus jak siejesz
  • Odpowiedz
@iredbox: Dzieki, doceniam.
Nie chcę Cię męczyć ale mam dwa pytanua jeszcze:
Z czego żyjesz? No bo nie da się w nieskończoność dokładać do biznesu.
Co to za myto za sianie swoim ziarnem?
  • Odpowiedz
Co to za myto za sianie swoim ziarnem?


@wladdan: odstępstwo rolne.

Z czego żyjesz? No bo nie da się w nieskończoność dokładać do biznesu.


@wladdan: mam firmę, żona ma firmę i tak sie kreci. Moje 50ha traktowałem bardziej jak hobby (lubie to robic) ale jak dalej bedzie tak jak jest to chyba pozostanie to sprzedać.
  • Odpowiedz