Wpis z mikrobloga

Właśnie dlatego nie powinno się rozpoczynać mniej pilnych programów. Mamy rekordowo wysoką obsługę długu, rekordowy deficyt. A wychodzi Wolski i mówi, że nie stać nas by nie mieć okrętów zdolnych pływać po morzach i oceanach świata razem z USA. Rosjan trzeba przede wszystkim zatrzymać na lądzie, to na Polskę ruszą w pierwszej kolejności jeśli się zacznie. Zatrzymanie ich na ziemi to powinien być priorytet. Najprew silna armia na lądzie, a dopiero potem można myśleć o szlakach handlowych do Azji...

20 lecie między wojenne ten sam błąd. Polska chciała mieć koniecznie marynarkę, mówiono o obronie szlaku handlowego, o obronie wybrzeża... Marynarka była najlpiej wyposażona. Kosztem sił lotniczych i lądowych, które miały stare pojazdy. Ale jaka duma z różnych nowoczesnych ORP coś tam. Nie zrobiły nic by bronić Polskę w 39. A szlaków handlowych nie trzeba było już bronić bo nie było Polski...

No i wysienka, czyli zakupy z Korei. Tak wielki kawałek tortu w budżecie na 2023 i 2024, że nie ma pieniędzy dla krajowego przemysłu. Zakup czołgów i artylerii powinien być bardziej rozłożony na lata, by starczyło funduszy na bojowe wozy piechoty. A tak ściśnięto zakupy, że Polscy żołnierze nie mają się czym wozić. Rezygnując z programu Miecznik można by to jeszcze uratować. Zamiast okrętów produkcja Rosomaków i Borsuków.

#wojna #rosja #ukraina #polska
  • 11
20 lecie między wojenne ten sam błąd. Polska chciała mieć koniecznie marynarkę, mówiono o obronie szlaku handlowego, o obronie wybrzeża... Marynarka była najlpiej wyposażona. Kosztem sił lotniczych i lądowych, które miały stare pojazdy. Ale jaka duma z różnych nowoczesnych ORP coś tam. Nie zrobiły nic by bronić Polskę w 39. A szlaków handlowych nie trzeba było już bronić bo nie było Polski...


@N331: Różnica polega na tym, że wtedy długość polskiego
Choćby nawet połowa F16 w miejsce tych FA50 i już sytuacja wyglądałaby inaczej


@zgubilem-konto: ile razy trzeba powtarzać, że do codziennych zadań jakie codzienne wykonują polskie F16, najlepiej byłoby wykorzystywać Fafiki?

Nie masz pojęcia w temacie? To słuchaj specjalistów z wojska, którzy już wiekokrotnie o tym pisali.
Z wojska czy z kaczej sekty?


@zgubilem-konto: trochę śmieszą opinie ludzi, nie mających absolutnie pojęcia o lotnictwie, ale zabierających głos ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W sumie rozbaw mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No dawaj, udawaj jakiegoś znawcę (ʘʘ)

Jaka firmą wpół tworzyła fafika i co to oznacza w procesie szkolenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krol_Karo: Nie jestem fachowcem i dlatego dla mnie F16 to samolot bojowy, a FA50 szkolny z jakimś tam podstawowym wyposażeniem na wypadek starcia z An-2 uzbrojonym w karabin. Skoro jesteś fachowcem i - mam nadzieję - nie jesteś wyznawcą kaczej sekty, to przekonaj mnie. Bo póki co widzę, że żaden duży kraj nie poszedł w taki model, czyli liczna flota samolotów ni to szkolnych, ni to bojowych.
@zgubilem-konto: już ci napisałem wystarczająco duzo

Teraz sobie sam poszukaj co to znaczy że zadania w czasie pokoju i nie zużywanie drogich f16 :p (przykładowo)

O radarze aesa pewnie też nie słyszałeś?

Doczytaj ¯\(ツ)/¯

Na razie to emanujesz chłopskim rozumem i ignorancją.

Tak ciężko użyć ot chociażby Google?