Wpis z mikrobloga

Od lat śledzę niemal codziennie konflikty w różnych stronach świata i dochodzę do wniosku, że wojna nie jest żadną tragedią, ale świetnym przeżyciem. Oglądając nagrania Rosjan, Ukraińców, członków Hamasu czy Żydów widzę, że mają oni znacznie ciekawsze życie niż moje, codziennie jakieś emocje, codziennie coś nowego, wyzwania, adrenalina, pomimo smutnego krajobrazu są bardziej radośni niż ja. A ja? Od rana do wieczora #!$%@? w papierach, nauka, wykończenie psychiczne przez stres, samotność i brak poczuci sensu.
Walczyć i zginąć za jakąkolwiek wielką ideę: Wielką Rosję, Wielką Ukrainę, Islam, Izrael, rasę, komunizm itd. to znaczenia lepsza opcja niż trwanie i powolne umieranie w bezpiecznym szklanym wieżowcu, w świecie, który oferuje tylko konsumpcjonizm i materialne wartości. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się wyrwać z tego bezsensu. Dzień, w którym będę mógł się rzucić w wir wojny, zginąć jako bohater sprawy w którą wierzę, będzie najszczęśliwszym dniem w moim życiu. Czułem tak od liceum, przez studia, a praca w nowoczesnym świecie tylko mnie w tym utwierdza.
#niepopularnaopinia #wojna #gorzkiezale
maymademe - Od lat śledzę niemal codziennie konflikty w różnych stronach świata i doc...

źródło: 1697308814766024

Pobierz
  • 8