Wpis z mikrobloga

Wysłałem komputer HP 705 na gwarancję, tam stwierdzili, że wymianą całą jednostkę... ale dysk do nowego przełożyli z tego mojego... ale coś mi się wydaje że to tak nie może być bo partycja systemowa jest pewnie przypisana do płyty głównej... i teraz odpaliłem chce przeinstalować system i komunikat "NIE MOŻNA ODNALEŹĆ ŚRODOWISKA ODZYSKIWANIA" z poziomu biosu też się nie da recovery zrobić( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czy rzeczywiście nie można zamieniać dysków czy to ja coś źle robię?

#pcmasterrace #komputery #hardware #windows10 #windows
  • 10
  • 0
@kidi1: No właśnie nie da się sformatować bo prawdopodobnie Patrycja systemowa na której jest instalacja jest przypisana do konkretnego komputera.
@Brunner: Nie da się przypisać partycji do komputera. Można tylko zaszyfrować. Sformatować się da. Robisz pendrive z Media Creation Tool, uruchamiasz z niego komputer, formatujesz nim dysk i stawiasz czysty nowy system na sformatowany dysk.
@Brunner: Syustemu się nie formatuje tylko nośnik danych. Formatowanie dysku to ustalenie w jakim formacie mają być zapisywane pliki (NTFS, FAT32, exFAT itd) podczas formatowania usuwane są dane a właściwie zaznaczane do ponownego nadpisania.
Dysk się formatuje zawsze przed instalacją nowego systemu. Instalacja systemu to nie jest formatowanie i przywracanie do ustawień fabrycznych (Recovery) też nie jest formatowaniem. Ludzie często błędnie interpretują to słowo. Jak postawisz nowy system to będziesz mógł
  • 0
@kidi1: No ok ale w tej chwili nie jestem w stanie ani tego ani tego zrobić... Więc czy jak zrobię te czary Mary z pendrive to będę miał możliwość przywracania ustawień fabrycznych/stawiania systemu na nowo już z tej partycji systemowej jak to producent przewidział?
@Brunner: Nie sformatujesz dysku teraz bo z niego odpaliłeś komputer. Dlatego używa się innego nośnika żeby móc sformatować ten. W tym przypadku uruchamiasz komputer z pena i wtedy możesz z dyskiem robić co chcesz bo nie jest on używany przez komputer.
Tak, po postawieniu nowego czystego systemu będziesz miał wszystko jak byś dopiero co kupił komputer, łącznie z przywracaniem i wszystkimi funkcjami.