Wpis z mikrobloga

no nie bardzo @Shyvana . Odpisałem Ci merytorycznie ile wynoszą zarobki i dodałaś mnie na czarną listę xD

Prawda jest bardziej brutalna.

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 8 280 PLN brutto. Co drugi asesor otrzymuje pensję od 5 310 PLN do 10 650 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych asesorów zarabia poniżej 5 310 PLN brutto.


Między 8300 brutto, a 10500 zł netto jest pewna różnica. Jeśli nie rozróżniasz brutto i netto to biedni będą ci faceci, którzy trafią na Ciebie w sprawie o #alimenty .

https://wykop.pl/wpis/75082373/od-mniej-wiecej-10-roku-zycia-chcialam-zostac-praw

#prawo #chwalesie
Niebedemial_zony - no nie bardzo @Shyvana . Odpisałem Ci merytorycznie ile wynoszą za...

źródło: Zrzut ekranu 2024-02-17 000232

Pobierz
  • 1
@Nie_bede_mial_zony taki rozstrzał zarobków u asesorów sądowych jest niemożliwy. Ich wynagrodzenie jest ustalane sztywno, jako "80% wynagrodzenia zasadniczego w stawce pierwszej sędziego sądu rejonowego, powiększonego o należną składkę z tytułu ubezpieczenia społecznego", co wynika z prawa o ustroju sądów powszechnych. Dodatkowo może być dodatek stażowy i funkcyjny, ale że względu na charakter pracy asesora ( bardzo krótki staż pracy) raczej ich nie ma. Więc, masz dane z dupy.