Wpis z mikrobloga

I tak to właśnie jest, trzeba było dojechać ruskich jak była taka realna możliwość kiedy Ukraina wybiła im większość armii zawodowej, szkoda, że Ukraińcy mieli wstrzymywane ręce i dalej mają na przykład w sprawie strzelania na terytorium ruskich a pomoc militarna jest sączona, USA wydały zaledwie 5% rocznego budżetu Pentagonu. Teraz to już po ptokach. #wojna #rosja #ukraina #nawalny
Davvs - I tak to właśnie jest, trzeba było dojechać ruskich jak była taka realna możl...

źródło: a423e9dd235c459fb9738b087132f3b3dd4224c6a2bfba3166eff4e2423ad6b6

Pobierz
  • 16
@Davvs: A mogli wydać 150% budżetu żeby Zalensky i jego ekipa jeszcze więcej kasy rozkradła xD Problem jest taki że na Ukrainie wszystko jest rozkradane cała pomoc, łącznie z uzbrojeniem. Na froncie jest tak brakuje amunicji sprzętu, że często medycy jadący po kogoś przy okazji zbierają wszystko co się da, także po orkach. Bo większość sobie leży w magazynach w Kijowie czy gdzieś tam. A na front nie dojeżdza. KORUPCJA to
  • 4
@lentilek: Popatrz dali 5%, z tego było rozkradane a mimo to ruskie w pewnym momencie walczyli więźniami w porwanych łachach i front ledwo się trzymał to pomyśl co by było gdyby było to od razu 10%. Niestety Stany przestraszyły się chaosu w regionie po tym jak Rosja mogła by się rozpaść.
w interesie amerykanów było glównie przetopić rosyjski potencjał militarny, załatawić kontrakty na odbudowe(blackrock), aby zbrojeniówka mogła zarobić i wymusić na krajach europejskich zwiekszenia wydatków na wojsko. Cele prawie wszystkie zrealizowali tak naprawde w zeszłe lato i jeszcze przed kontrofensywą rozmyślali nad negocjacjami. (Europa dopiero teraz zaczyna sie budzić i ogarniać militarie)
https://www.google.com/amp/s/www.nbcnews.com/news/amp/rcna92610
Prawdziwe zmartwienie jankesów to jest pacyfik w europie dąża do tego aby zachód zwiekszając wydatki militarne odciążył ich w europie
Problem jest taki że na Ukrainie wszystko jest rozkradane cała pomoc, łącznie z uzbrojeniem.


@lentilek: gówno wiesz, ale siejesz ruską propagandę. Najpierw ukradli ci honor, potem oddali, bo był gówno wart. Idź do ojca, niech Ci opowie jak kradł w PRL, bo przecież firmowe to nie kradzione. Żal mi takich ruskich propagandzista jak ty
@Davvs: skąd pewność, że to byłoby dla nas dobre i że Putin to nie jest ten rozsądny? Nie wiem skąd też krążący pogląd, że Ukraina byłaby w stanie pokonać Rosję gdyby otrzymała więcej sprzętu.
Nie wiem skąd też krążący pogląd, że Ukraina byłaby w stanie pokonać Rosję gdyby otrzymała więcej sprzętu.


@GryzeKisiel: Wystarczy zobaczyć co się działo np. podczas odbijania Charkowszczyzny. Wtedy Ukraina miała przewagę materiałową dzięki dostawom z zachodu i demolowaniu kacapskiego zaplecza himarsami. Gdyby zachód wziął się w garść i zaczął dostarczać masę amunicji artyleryjskiej + broń precyzyjną o zasięgu 300km to kacapy by się zesrały.
@szasznik: no dla Ukrainy to na pewno byłoby lepsze, ale czy dla nas? Może wiedzieli, że stąpają po kruchym lodzie i jak przygną to poleci jakąś rakietą na Rzeszów? Ciężko przewidzieć jak Rosja by się zachowała gdyby została mocno przyciśnięta i zaszczuta.

Brzmi to może okrutnie ale dla nas utrata przez Ukrainę zajętych terenów to nie byłaby taka tragedia

Skąd wiem? Nie wiem, bredzę, jak większość tutaj xD
@szasznik: @AndresIniesta Tak, tak. Wystarczy trochę poczytać, ruszyć głową. Wcale nie było artykułów o defraudacji pomocy, wcale pomoc humanitarna z Polski nie ląduje u nich w sklepach, albo nikt nigdy nie rozkładał pomocy. A wojsko u nich jest tak dobrze zarządzane, że sami chętnie wstępują do wojska walczyć za kraj, wcale ich siłą nie biorą albo nie robią łapanek. XD Współczuje tym zwykłym biednym ludziom. No ale taka jest prawda.