Wpis z mikrobloga

Hej. Kupiłem mieszkanie i wczoraj podczas #prysznic zauważyłem że woda leci naprzemian zimna z gorącą i nie da się jej „ustabilizować” aby była letnia. Spotkał się ktoś z takim problemem i wie co może być problemem ? Mieszkanie jest świeże - armatura ma niespełna rok i nikt z sąsiadów nie miał takiego problemu . Marka armatury to Ferro. Problem zauważyłem tylko pod prysznicem. #hydraulika
  • 24
@Gravedanger miałem kiedyś to samo. Im więcej dopuściłem zimniej wody, tym piec dostawał mniej wody i bardziej ja dogrzewał, po chwili znowu była gorąca. Aż w pewnym momencie robiła się całkiem zimna ;)
@Gravedanger tak jak ci pisali, kocioł nie jest w stanie modulować do tak małej mocy żeby utrzymać temperaturę gdy mieszasz wodę, najlepiej tak nastawić temperaturę na kotle żeby tylko ciepłą wodę odkręcać bez zimnej. Jaki masz kocioł?
@Gravedanger co to za mieszkanie że kocioł 50 KW jest ? Zrób zdjęcie urządzenia czy jego tabliczki znamionowej.

Przy małym przepływie efekt się pogłębia, a jak mieszasz ciepłą wodę z zimna to jest pewnie przepływ mniejszy niż na kranie. Jaką masz temperaturę ustawiona ciepłej wody na kotle
@rajman nie mam pojęcia xd . Jak pisałem wprowadziłem się wczoraj i nawet niewiem gdzie się znajduje. Niemniej z administracji wiem że kocioł jest wspólny a nikt inny nie zgłaszał takich problemów
@Gravedanger wcześniej pisałeś że kocioł w mieszkaniu a teraz piszesz że wspólny, to się zdecyduj.

Jeśli masz wodę z zasobnika i kocioł na cały budynek to Twój problem musi dotyczyć którejś z baterii, nie masz przypadkiem bidetu z baterią termostatyczną? Bo rozumiem że prysznicowa nie jest termostatyczna? Czy może jest? Pokaż zdjęcie