Wpis z mikrobloga

Ogólnie problem jest ogromny, rujnuje wręcz moje życie. Ile bym nie zarobił zawsze wydam wszystkie #pieniadze chciałbym żeby istniało coś w stylu, że wpłacam pieniądze i wypłacić mogę dopiero w danym ustalonym terminie, istnieje może coś podobnego? Przekazywanie pieniędzy członkowi rodziny odpada bo próbowałem, ale zaraz po nie wracałem a oni przecież muszą mi je dać bo są moje to logiczne. #finanse
  • 9
@SmazoneCukierki: Tak to ne dziala. Jak sam nie masz samozaparcia to ominiesz wszytko.

Ale jest fajny sposob jak chcesz kontrolowac wydatki. Nazywa sie revoult.

Ja korzystam (choc nie z tego powodu :P)
Doladowujesz se konto raz w miesiacu i placisz z tego konta.
@KontrolerKolchozu: nie wiem jak to działa. Miałem na myśli coś takiego że na przykład teraz mamy 15 lutego, określam, w aplikacji banku (obojętnie) że pieniądze mogę wypłacić na przykład 30 kwietnia) i z każdą tygodniówką przesyłać tam pieniądze aby sobie uzbierać/oszczedzic. Wysyłam co tydzień na przykład 500zl i odebrać mogę dopiero łączną kwotę 30 kwietnia
@SmazoneCukierki jak dla mnie to lokata krotkoterminowa (ale będzie ci łatwo zlikwidować w razie potrzeby) albo obligacje skarbowe. Obligacje bardziej skomplikowanie jest spieniężyć (aby nie stracić), więc to chyba najlepsze wyjście.Na trzy miesiące zysk będzie niewielki ale kaskę zamrozisz.

A lokatę 1/3 miesięczna założysz od ręki właśnie w aplikacji. Kasę faktycznie zamrazasz na dany okres, zysk niewielki i łatwo możesz ją zerwać również w aplikacji. To chyba w twojej sytuacji nie na
Piszesz o lokacie? To nie ma takiej możliwości (coś mi się gdzieś kiedyś obiło o uszy, że na niektórych możesz jednak dokładać pieniądze w trakcie). Zakładasz lokatę na 3 miechy i na ten czas mrozisz środki. Zerwanie lokaty powoduje utratę odsetek.

Dodawanie środków w każdym czasie najprostsze jest na koncie oszczędnościowym. To działa praktycznie jak zwykły ROR ale masz wyższe oprocentowanie, opłaty za wypłatę środków oraz bieżący dostęp do rachunku. Może bardzo