Wpis z mikrobloga

Dostałem nowy numer służbowy i cały dzień ktoś do mnie dzwoni chcąc połączyć się z jakimś innym typem. Jeden gość powiedział że przedwczoraj jeszcze rozmawiał z poprzednim właścicielem tego numeru. Był to numer prywatny losowej osoby

co zrobić w takiej sprawie? play prawdopodobnie wygasił z dnia na dzień komuś numer i przypisał go mi...

#play #pracbaza #pytanie
  • 4
@Piottix Zmiana numeru telefonu jest możliwa, ale to koszt 150-200zł. No i musi o to ubiegać się nie użytkownik numeru, ale jego właściciel. Czyli w przypadku telefonu służbowego - pracodawca.

Numery zwykle są nieaktywne przez przynajmniej kilka miesięcy, by ludzi przestali pod nim "poszukiwać" poprzedniego właściciela. Ale jeśli to telefon służbowy to może po prostu dostałeś kartę SIM po poprzednim pracowniku?
  • 0
@mp107: nie jest to pracownik, był to numer prywany. Jeden z dzwoniących sprawdził i rozmawiał z poprzednim właścicielem wczoraj - wiem to od osób dzwoniących
@Piottix: raczej nie jest możliwe, żeby operator przydzielił numer innemu klientowi po tak krótkim okresie. Podejrzewam, że to był pracownik firmy, który np. po zwolnieniu wciąż korzystał z numeru, a twój pracodawca wyrobił duplikat karty i dał ten numer tobie. To jest najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie dlaczego np. wczoraj jeszcze ktoś rozmawiał z poprzednim właścicielem.