Wpis z mikrobloga

@dzidek_nowak ciekawe ile kradzionych samochodów już tak przejechało xD
A tak w ogóle to pewnie tylko kwestia nieznajomości języka - Dima wpisał błędnie sypki, bo samochód jest szybki
  • Odpowiedz
  • 8
@stepienz13posterunku mają skanery do ciężarówek ale to sporadycznie jest używane tylko wyrywkowo.
A jak jest naprawdę z kontrola i na granicy? Np. dobrze to widać jak wpuszczane są auta zza Buga z przyciemnionymi wszystkimi szybami na maksa prócz czołowej co wg naszego prawa jest zakazane a mnóstwo pojazdów z UA tak jeździ swobodnie przez granice i można je często spotkać. To taki najprostszy przykład.
  • Odpowiedz
@dzidek_nowak: to wynika z konwencji wiedeńskiej i dzięki niej w Czechach nie musisz mieć 4 kamizelek a w Niemczech kół o wielkości wbitej w dowód. Niemniej jednak powinni mieć powiedzmy 30 dni na dostosowanie się jak nie to kara bo to jest kuriozalne ze oni swoimi szrotami jeżdżą i stwarzają zagrożenie
  • Odpowiedz
  • 0
@printf a smaku temu dodają autokary typu autosan. Kopcą, ledwo jadą, często stoją zepsute na poboczu, pod górkę zwalniają itd.
A co do konwencji to to od zawsze występowało przykładowo z szybami. A na pewno od 2008 roku czyli od kiedy mam prawko i zacząłem to zauważać.
  • Odpowiedz
  • 2
@dzidek_nowak a widziałeś ile aut na lawetach przejeżdża przez granicę z UA laweta za laweta, wracają jedna na drugiej. Byłem w weekend w okolicy i za każdym razem gdy spojrzałem w stronę drogi Chełm - Hrubieszów jechała laweta załadowana albo pusta. I tak już od ponad roku, auta to nie jakieś gruzy tylko takie po 30-100k, zdarzają się też motocykle quady itp.
I tak myślę jak nas ruchają tylko. Przecież n granicy
  • Odpowiedz
  • 1
@dzidek_nowak ja słyszałem że to nie idzie do Ukraińców, to podobno ruskie ściągają z USA do Gdańska i potem przez całą PL i tam gdzieś dalej do RU przez UA
Jak to mówią wojna wojną ale interesy trzeba kręcić

  • Odpowiedz
  • 1
@zzbkk no i pięknie... Zostałeś onucą u innych. Wiem to wszystko Mirku. Miałem kilku miesięczne bany za wrzucanie zdjęć na Mirko z granicy w Zosinie gdy na początku wojny pojechałem zobaczyć co się dzieje a tam zobaczyłem grupy biednych uchodźców uciekających całymi grupami z UA tylko ze kolor skóry był taki sniady trochę i w większości byli to mężczyźni. Więc piękne to było splunięcie w twarz sluzbom z granicy z Białorusią gdzie
  • Odpowiedz
  • 3
@dzidek_nowak m granicy nie byłem, znam tylko strażnika z przyjęcia w Dorohusku, on zawsze powtarzał i twierdził że Ukraińcom nie ufa i to wredni ludzie, a chłop robi to z powołania i dokładnie od lat nie jest tam dla emerytury. W rozmowie twierdził że tyle gotówki co w pierwszych dniach wojny zobaczył na granicy (bo musieli to deklarować i sprawdzać) to już w życiu nie zobaczy. Ale ludzie uciekali z tym co
  • Odpowiedz