Wpis z mikrobloga

@Mega_Smieszek Dobrze, że przynajmniej jest taka opcja, bo nie wszędzie dają taką możliwość. Te wszystkie produkcje filmowe i gry gdzie sie nie da zmienić lektora często dubbingiem kompletnie zniechęcają do całkiem dobrych produkcji. Sztuczność, brak emocji, brak przestrzeni dźwiękowej i tłumienie ekspresji jakby obok ktoś im kazał dostosować się do ciszy nocnej. Nie wiem czy to cięcie kosztów, czy jakieś wpychanie ciągle tych samych znajomków ale często mam wrażenie, że aktor głosowy
No różnie to bywa. Z takich bardzo dobrych dubbingów to najlepiej wspominam Żebrowskiego jako Silverhanda w Cp2077. Czuć było, że mu to frajdę sprawiało. Lepiej zagrał niż Keanu.
@wiewiorka-komandos: mam styczność ze środowiskiem dubbingowym. Prawdą jest, że często słychać te same głosy w każdej produkcji bo jest silne kolesiostwo ALE nie znaczy to, że ci aktorzy są słabi. Aktorów głosowych mamy naprawdę świetnych. Niestety standardem jest, że firmy tną koszty i zlecają krótkie terminy realizacji studiom i nie dają im wglądu w film/gre/serial. Aktor często nie widzi sceny, ma tylko 2-3 zdania ogólnego opisu gdzie jest postać, w jakiej