Wpis z mikrobloga

Na mrozie wolnobieg mi się nie blokuje. Nie da się jeździć. Rozumiem, że muszę wymienić całą kasetę, czy jak się nazywa tylne zębatki. Tylko jak dobrać zamiennik? Muszę dokładnie ten sam model, czy jak to w ogóle rozpoznać po oznaczeniach, czy będzie pasować zamiast tego na zdjęciu? To Shimano CS-HG30-8L

Jest szansa, żeby rozłożyć wolnobieg na tyle, aby wymienić smar? Problem jest tylko na mrozie, jakby była w smarze woda.


Dzięki
#mechanikarowerowa #rower
dict - Na mrozie wolnobieg mi się nie blokuje. Nie da się jeździć. Rozumiem, że muszę...

źródło: 1000011303

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@dict Ale to chyba kaseta nie wolnobieg XD
Jeżeli się nie zazębia to wina bębenka pod kaseta a nie samej kasety. Podjedź do rowerowego to za symboliczne piwo zdejmą Ci kasetę i będziesz miał dostęp do bębenka ale jeżeli nie masz narzędzi oraz doświadczenia to obejrzyj chociaż kilka filmów na Yt żeby sobiw poradzić bo to nie żadna fizyka kwantowa xD
  • Odpowiedz
@dict: zębatki wyglądają na zużyte, jak je wymienisz bez zmiany łańcucha to będzie skakać. Imo lepiej to zrobić jak już będzie ciepło bo szkoda nowego osprzętu na sól drogową. Zamiast tego umyj cały napęd przy pomocy maszynki w tym stylu, najlepiej naftą oświetleniową, a potem wodą z płynem do mycia naczyń. Wysusz go dokładnie suszarką i nałóż nową oliwkę. Ja używam takiej. Dajesz po jednej kropli na każde
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
Ale to chyba kaseta nie wolnobieg XD


@MojHonorToWiernosc: ziomek, wolnobieg misię nie blokuje na mrozie. Założyłem, że wymienia się go razem z kasetą. Dzięki za podpowiedź
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
Imo lepiej to zrobić jak już będzie ciepło bo szkoda nowego osprzętu na sól drogową.


@kaspil: ja jeżdżę całą zime. W finlandii nie sypie się soli.
  • Odpowiedz
ziomek, wolnobieg misię nie blokuje na mrozie.


@dict: ziomek, nie zawracaj komuś uwagi jak Ci się mylą części od roweru. Zapadki bębenka Ci się nie zazębiają, bębenek jest pod kasetą, czyli tym zestawem kół zębatych (wolnobieg to też zestaw kół ale razem z systemem zapadkowym).
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@MoonlightSh: Tak, po prostu pisać nie umiem i odpisałem bzdury. Myślałem, że bębenek jest zintegrowany z kasetą. Właśnie o to pytałem i dziękuję za wyjaśnienia. Wygląda na to, że wszystko jasne.

Zapadki bębenka Ci się nie zazębiają


Dokładnie o to chodzi.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@bartman28: @MoonlightSh @MojHonorToWiernosc dzięki za podpowiedzi. Myślałem, że bębenek jest mniej lub bardziej zintegrowany z kasetą, ale faktycznie dansię to łatwo rozebrać. Trudniej poskładać, ale dałem radę. Narzędzia pożyczyłem od kolegi z pracy.

Zapadki bębenka były całe zaklejone starym smarem. Jedna tylko pracowała, a na mrozie żadna. Teraz bębenek zaczął cykać jak popierdzielony (wcześniej w ogóle nie było nic słychać).
dict - @bartman28: @MoonlightSh @MojHonorToWiernosc dzięki za podpowiedzi. Myślałem, ...

źródło: 1000011335

Pobierz
  • Odpowiedz