Wpis z mikrobloga

Witam, mam takie pytanie, bo mam mamę po usunięciu raka spod języka, która dodatkowo po operacji wycięcia miała usunięte 70 węzłów chłonnych na szyi i obecnie ma problemy, bo zbiera jej się limfa nad obojczykami, bardzo ją bolą te miejsca, chodzi na rehabilitację, ma masaże tych miejsc, ale nie bardzo to pomaga, a trwa to już 2 miesiące. Lekarze trochę ją zbywają co ma dalej robić w tym temacie. Stąd mam pytanie, czy ktoś może borykał się sam, albo w rodzinie z podobnym przypadkiem i znalazł kogoś kto zaradził takiemu problemowi i pomógł? Dzięki z góry za odpowiedzi.

#medycyna #rak #rehabilitacja
  • 4
@Wjolka: Czyli to jest tak trochę w opcji, że po prostu nie ma za bardzo skutecznej metody tylko liczyć na to, że może przejdzie, a może nie? Nie piszę tego złośliwie, ani mój post nie miał zamiaru oskarżania kogoś o brak zaangażowania z lekarzy, ale smutno się patrzy jak mama ćwiczy, chodzi na rehabilitację, a nie ma żadnej poprawy i cierpi. A na pytania u lekarza wychodzi z niczym, bo każdy
@thisismaddnes Wiem Mirku ze nie zlosliwie. A ci lekarze tego wam zlosliwoe nie mowia i nie jest to lekcewazenie problemu. Obrzeki limfatyczne to jest cholerny problem.
Może być tak że ta jakość życia pod tym wzgledem nie będzie lepsza.