Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy jeżeli macie miejsca parkingowe w swoich budynkach na poziomie -1, -2 to macie tam zasięg GSM, sieci komórkowej?

W internecie ciężko znaleźć taka informację ¯_(ツ)_/¯

  • 14
  • Odpowiedz
@empe: jeśli nie ma repeaterów GSM (a naprawdę rzadko bywają instalowane nawet w biurowcach, w mieszkaniówce chyba nigdy), to masz zero zasięgu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Jarek_P zdaję sobie sprawę natomiast chciałem właśnie sprawdzić czy jest może ktoś kto w mieszkaniówce je ma ;)
  • Odpowiedz
@empe: legalny repeater to niestety spory koszt i ogrom formalności, jeśli nawet biurowce się na to nie szarpią, to nie wiem, czy jest w ogóle realne by szarpnął się na to developer. Z kolei nielegalny repeater (bo są takie, nawet niespecjalnie drogie, na allegro można kupić) to proszenie się o poważne kłopoty.
  • Odpowiedz
czemu to taka znacząca kwestia dla ciebie?


@ATAT-2: ja co prawda nie jestem opem ale mam na przykład trochę drogich rzeczy w komórce lokatorskiej na poziomie hali garażowej i mam tam czujnik zalania i czujnik obecności wysyłające mi po gsm informację jakby coś się działo złego
  • Odpowiedz
U mnie działa, co prawda są miejsca gdzie na "jednej kresce" i z literką H przy zasięgu, ale nie zrywa ;)
  • Odpowiedz
czemu to taka znacząca kwestia dla ciebie?


@ATAT-2: tez odpowiem zamiast OPa - wjeżdżałem kiedyś do firmowego garażu prywatnym samochodem, bo coś dużego miałem zabrać z pracy. Od zewnątrz zatrzymałem się przy czytniku, zadzwoniłem w domofon, pokazuję do kamery służbową blachę i mówię, że muszę wjechać jednorazowo do garażu, a na karcie nie mam uprawnień, otwórz pan. Otworzył, wjechałem, wrota za mną się zamknęły.

Dojechałem w czeluści, zaparkowałem ładnie przy drzwiach
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Zamiast siedzieć godzinę w aucie nie pomyślałeś żeby po prostu wyjść z tego parkingu na piechotę / podejść pod bramę żeby złapać zasięg?
  • Odpowiedz
@ATAT-2: pomyślałem, a jakże. Wyjść na piechotę się nie da (i dyskutowałem potem jak się to ma do kwestii choćby bezpieczeństwa, ale pewnie wciśnięcie przycisku alarmu pepoż powoduje otworzenie wszystkich blokad), a wrota metalowe, w dodatku na końcu zjazdu poniżej poziomu gruntu, tuż przy nich też zasięgu nie łapałem. Podobnie jak przy okienku w drzwiach na klatkę, wylocie szybu wentylacyjnego i kilku innych jeszcze miejscach, które przez tą godzinę z telefonem
  • Odpowiedz