Wpis z mikrobloga

Ewenement na skalę świata XDD, lepiej nie sprawdzaj w jakiej odległości od miasta jest np. lotnisko w Sztokholmie, Monachium, Oslo albo Stambule bo jeszcze zawału dostaniesz


@aei9077: już pomijając że chyba nie wiesz czym jest stolica, to które z tych miast pozbawiono wszystkich lotnisk cywilnych?


Już nie mówiąc o tym że w 2010 UCL prognozował na 30mln ruch pasażerski w 2030 roku a my już teraz przekroczyliśmy 40mln.


@aei9077: osoby
@Deska_o0: Dalej nie odpowiedziałeś mi na pytanie, gdzie w tym raporcie, który przytoczyłeś jest napisane że budowa jest bez sensu. Bo napisałeś to wyżej, dostałeś plusy od idiotów a ja tam widzę coś odwrotnego. Poproszę cytat z dokumentu, bo może coś przeoczyłem.

już pomijając że chyba nie wiesz czym jest stolica, to które z tych miast pozbawiono wszystkich lotnisk cywilnych?


@Deska_o0: Żadnego, bo lotniska które wymieniłem są lotniskami cywilnymi dla
gdzie w tym raporcie, który przytoczyłeś jest napisane że budowa jest bez sensu. Bo napisałeś to wyżej, dostałeś plusy od idiotów a ja tam widzę coś odwrotnego


@aei9077: przeczytaj jeszcze raz co pisałem, spokojnie, powoli, jak nie zrozumiesz to trzeci raz. Cały czas pisałem o projekcie wykonawczym którego nie mogę teraz znaleźć co również pisałem, ale skoro całe dnie spędzasz na obronie cpk to na bank przecież widziałeś najważniejszy dokument jakim
@aei9077: nie widze powodu dla którego miałbym szukać, ciebie i tak nic nie przekona skoro wierzysz że ludzie chcą płacić duże podatki ale tylko na dużych lotniskach
nie widze powodu dla którego miałbym szukać, ciebie i tak nic nie przekona skoro wierzysz że ludzie chcą płacić duże podatki ale tylko na dużych lotniskach


@Deska_o0: Ja tego nie powiedziałem, a powodem dla którego miałbyś szukać jest to, że powołujesz się na jakiś dokument bez źródła przez co nie jesteś wiarygodny. Ja się serio chętnie z nim zapoznam, jak będzie w nim tam to co piszesz to przeproszę.
Ja tego nie powiedziałem


@aei9077: używasz argumentu cargo w dyskusjach o cpk, więc musisz wierzyć że ludzie chcą płacić duże podatki na dużym lotnisku, z jakiego innego powodu nie wykorzystujemy obecnego potencjału cargo?

powołujesz się na jakiś dokument bez źródła


@aei9077: 27 milionów złotych nie poszło na darmo, ciężko znaleźć projekt wykonawczy którego tak boją się złodzieje umoczeni w cpk, ale podany wcześniej jest jednym z jego źródeł, wszystkie wymagania
używasz argumentu cargo w dyskusjach o cpk


@Deska_o0: Gdzie? Cytat.

milionów złotych nie poszło na darmo, ciężko znaleźć projekt wykonawczy którego tak boją się złodzieje umoczeni w cpk, ale podany wcześniej jest jednym z jego źródeł, wszystkie wymagania względem CPL spełnia Radom, oraz łódź


@Deska_o0: Mnie tylko interesuje dokładne źródło skąd wziąłeś informację, że projekt wykonawczy wskazał że nie ma sensu budować.
Gdzie? Cytat.


@aei9077: na wykopie:

uważam że sama idea lotniska hubowego i kolei jest dobra?

Po co hub cargo skoro podatki sprawiają że ludziom bardziej opłaca się ściągać towar przez Niemcy? Po co do tego lotnisko za setki miliardów? Da tyle samo co duży samolot morawieckiego w walce z pandemią
na wykopie:


@Deska_o0: Cytat, gdzie, w którym miejscu? Tak to sobie możesz rzucać. Tak samo jak z projektem wykonawczym na który się powołujesz, ale nie jesteś w stanie nawet go znaleźć i zacytować.

Po co hub cargo skoro podatki sprawiają że ludziom bardziej opłaca się ściągać towar przez Niemcy? Po co do tego lotnisko za setki miliardów? Da tyle samo co duży samolot morawieckiego w walce z pandemią


@Deska_o0: Ani
Cytat,


@aei9077: dostałeś swój konkretny cytat więc chcesz cytat xD

Komponent lotniskowy ma kosztować 46mld a nie setki


@aei9077: skąd taki pomysł, nie wiedziałeś że te kwoty z czapki okazały się kwotami z czapki bez żadnego odniesienia do świata realnego?
dostałeś swój konkretny cytat więc chcesz cytat xD


@Deska_o0: Wrzucasz cytat gdzie piszę o lotnisku hubowym a nie o hubie cargo i mi wmawiasz, że to jest powoływanie się na argument cargo, kiedy tu chodzi o loty pasażerskie. Przekręcasz rzeczy, nie jesteś w stanie wskazać źródeł na poparcie swoich tez i jak ja mam z tobą rozmawiać.

@Deska_o0 A ty skąd już wiesz, że to są kwoty z czapki? Są już
A ty skąd już wiesz, że to są kwoty z czapki?


@aei9077: ponieważ nie istnieje projekt wykonawczy, ani nawet projekt lotniska
żyj w swojej bańce dalej gdzie TVPiS zero jest rzetelny a cpk świetnym pomysłem, radom przerósł partaczy ale tutaj na bank jest super
ponieważ nie istnieje projekt wykonawczy, ani nawet projekt lotniska


@Deska_o0: gdzie istnieje projekt wykonawczy na którym ty w tym całym wątku się podpierasz a nawet nie jesteś w stanie go przytoczyć?

żyj w swojej bańce dalej gdzie TVPiS zero jest rzetelny a cpk świetnym pomysłem, radom przerósł partaczy ale tutaj na bank jest super


Odlatujesz już delikatnie w stronę choroszczy, bo ja nigdzie nie powiedziałem, że jest super tylko cały czas
gdzie istnieje projekt wykonawczy


@aei9077: nie w misiach pokroju cpk

ty w tym całym wątku się podpierasz


@aei9077: między innymi nim

cały czas próbuję od ciebie wyciągnąć jakieś wyliczenia lub dokumenty, którymi mnie przekonasz, ale ty nie jesteś w stanie nic przytoczyć


@aei9077: masz rację 300 stron analiz które wskazują że wszystko co miałby zagwarantować cpl już zagwarantowały radom i łódź to kompletnie nic.

rzucasz swoimi domysłami i oskarżeniami
@Deska_o0: XD gość, który nie potrafi przytoczyć ani jednego źródła dla swoich wynurzeń będzie mówił coś o kłamstwie. Ty nawet idioto nie zczaiłeś, że gdybyś mi udowodnił swoje tezy w jakiś sensowny sposób to byłbym ci gotów przyznać rację. Rzuciłeś hasło, że coś się nie opłaca to wypada to czymś potwierdzić.
@aei9077: co kieruje tobą żeby kłamać w sytuacji kiedy każdy może sobie przewinąć do góry i sprawdzić że dostałeś zarówno jedne z danych źródłowych projektu wykonawczego oraz wskazanie lotnisk w Modlinie i Radomiu (to jedno do 9milionow pasażerów rocznie) oraz łodzi jako wystarczające przy aktualnej dynamice zmian w lotnictwie. Do tego łódź również byłaby do zamknięcia ponieważ bez dodatkowego portu jej sytuacja jest fatalna.
Jeżeli przewiniesz jeszcze wyżej to dowiesz się
@Deska_o0: Choroszcz XD Tą jedną z danych projektu wykonawczego była analiza w której jest wprost napisane, że rekomendowana jest budowa lotniska centralnego między Warszawą a Łodzią, a jej zaniechanie byłoby błędem co ci zacytowałem wprost z dokumentu. Rzekomego projektu wykonawczego, który ma wskazywać coś odwrotnego nie wrzuciłeś i obracasz kota ogonem. Czyli wrzuciłeś sobie jakiś plik, w którym znalazłem coś odwrotnego niż piszesz, zapytałem gdzie tam są twoje tezy to nie