Wpis z mikrobloga

Vtuberski spam ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
Tak się trochę bardziej wczytałem w tą całą aferę z Selen i aż musiałem sobie popcorn wziąć do tego xD
Tak na dobre to się zaczęło w grudniu gdy Selen wypuściła ten cover(swoją drogą całkiem przyjemny dla ucha i oka), który następnie nijisanji ustawiło na prywatny. Po tym jak to zrobili to Selen na twitterze napisała że ludzie mogą go reuploadować bo stworzenie go kosztowało dużo kasy i wysiłku. Parę dni później bez znaku życia napisała że trafiła do szpitala i nie miała dostępu do telefonu. Niedawno wyszło że tweeta o szpitalu już nie pisała ona tylko jej menadżer, bo już wtedy nie miała dostępu do tego konta. Ale w szpitalu faktycznie była, po nieudanej próbie samobójczej co było wynikiem #!$%@? traktowania przez pracowników nijisanji jak i nękania.
Potem był miesiąc ciszy, podczas którego parę osób które ją znało zaczęło się zastanawiać co się z nią dzieje np. rpr. Jak się później również okazało Selen chciała się ugodowo rozstać z nijisanji 26 stycznia, ale ci się nie zgodzili, jednocześnie zerwali z nią kontrakt 5 lutego nie informując jej wcześniej o tym.
No i dochodzimy do 5 lutego i oświadczenia nijisanji w którym napisali że Selen dopuściła się łamania umowy i inne #!$%@?. No ale ( ͡° ͜ʖ ͡°) Napisali że spóźniała się z płatnościami dla artystów, a tak jak w poprzednim wpisie pisałem jeden(a widziałem wpisy że podobno więcej takich artystów było) artysta napisał że z Selen nigdy nie miał problemów jeśli chodzi o płatności i dodatkowo Selen że swoich własnych pieniędzy płaciła to czego nijisanji nie opłacił przez wiele mięsiecy.
Pisali również że opublikowała cover(odnosiło się do covera z poczatku wpisu) do których nie miała praw, no ale autorka piosenki napisała że już w sierpniu 2022 roku dała znać nijisanji że nie ma problemu że tworzeniem coverów jej piosenek. Dodatkowo Selen powiedziała że nijisanji dał zgodę na opublikowanie go ¯\(ツ)/¯
No to idziemy - w wyniku tej afery parę firmy zerwało współprace z nijisanji np. goodsmile czy mofumerch oraz akcje firmy spadły o ponad 10% i aktualnie wszyscy streamerzy z nijisanjiEN mają ujemny przyrost subów.
No to co zrobiło nijisanji w tej sytuacji? Gdy Selen zaczynała pierwszy stream gdzie miała grać w grę, to oni napisali że za niecałą godzinę odpalą swój z pewnym oświadczeniem. Dali na nim swoje 3 gwiazdki które tak w skrócie powiedziały że przeczytały pismo od prawnika Selen i przy okazji robiło z siebie ofiary. No tylko taki mały delikatny szczegół że to pismo było poufne i nikt oprócz prawników nijisanji nie miał prawa go czytać, do tego nijisanji wcześniej w swoim oświadczeniu pisał że nie pokazywał tych pism swoim streamerom ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Przy okazji jedna z osób na tym streamie powiedziała że z tego pisma się dowiedziała że Selen nagrywała wszystkie rozmowy z nim, co w sumie dość ciekawie o nim świadczy zwłaszcza jak się wezmie pod uwage plotki na temat jego poprzedniego wcielenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No ale to nie koniec tej dramy bo Dokibird(nowe/stare wcielenie Selen) już podczas streama powiedziała że będą kolejne oświadczenia i że już za wczasu prawnik jej przygotował nowy dokument na taki obrót spraw(trzeba przyznać że dobrze ich zna xD).
Także rozkład jazdy jest znany i chyba będę musiał dokupić popcornu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Swoją drogą to nie jest pierwsza taka sprawa, już wcześniej wyrzucili Zaion Lanza podobnie jak Selen zarzucając łamanie umowy i były głosy że nie do końca było tak jak nijisanji twierdziło.
Oczywiście sporo pominąłem i skróciłem, ale i tak ten wpis jest zdecydowanie za długi i pewnie nikt nie przeczyta xD

A jako już taką wisienkę na torcie dam tutaj oświadczenie nijisanji, w którytm stwierdziają że wyrzucenie Selen będzie miało marginalny wpływ na finanse firmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#selentatsuki #nijisanji #virtualyoutuber #anime #randomanimeshit #dokibird
Hajak - Vtuberski spam ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚
Tak się trochę bardziej wczytałem w tą ca...

źródło: DobraAferaNieJestZla

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hajak dzięki za wyjaśnienie, teraz ze zrozumieniem mogę śledzić aferę przez którą pół mojego feeda na twitterze wygląda jak #!$%@?

Vtuberki to nie moje klimaty, ale zawsze miło się ogląda jak nijisanji upada i sobie głupi ryj rozwala
  • Odpowiedz
@Hajak: Ale Cover musi bekę z nich cisnąć i liczyć szekle, o ile wzrastają ich wpływy kiedy nijisanji sobie ten głupi ryj rozwala xDDDD

Dzięki wielkie za skrót wydarzeń <3
  • Odpowiedz