Wpis z mikrobloga

Mireczki od #xiaomi #redminote3pro! Proszę o ratunek – mam model Redmi Note 13 Pro+ 5G i nie jestem w stanie połączyć się z siecią 5G :( Włączyłem usługę 5G Pass u operatora #orange, ale telefon nadal łączy tylko z LTE+.

Byłem w salonie i wymieniłem profilaktycznie kartę SIM – wciąż to samo.

Gdy wchodzę w ustawienia sieci komórkowych i próbuję wyszukiwać ręcznie sieci, to w ogóle nie wyszukuje w okolicy jakichkolwiek sieci 5G (ani Orange, ani T-Mobile, ani Plus).

#pytanie #kiciochpyta #telefony
  • 17
  • 0
@handballer: No, spróbuję z trybem samolotowym, aczkolwiek uruchamiany ponownie telefon był już kilka razy, w tym jeden raz wczoraj w salonie Orange, gdzie wymieniono mi SIM. Zaraz dam znać, czy tryb samolotowy coś dał. Nie wydaje mi się, żeby to był problem sprzętowy. To raczej z softem/systemem coś – jakby był na inne częstotliwości 5G ustawiony może?
@moby22: ostatnie moje pomysły
1. Włącz to ultra oszczędzanie baterii co masz na screenie, wyłącz po minucie (kiedyś się bawiłem swoim telefonem, ustawiałem, przełączałem różne rzeczy do tego stopnia, że nie mogłem się połączyć z netem, włączyłem to ultra oszczędzanie, wyłączyłem i się naprawiło) Jak to nie pomoże to:
2. Zmień slot karty sim. Jak to nie pomoże to:
3. Trzeba na innym telefonie wypróbować
  • 1
@handballer: Dzięki kolego za rady! Niestety żaden z dwóch pierwszych punktów nie pomógł. Co do innego telefonu albo innego SIM-a do testów na moim Redmi to będę mógł najwcześniej jutro coś popróbować. Dziś nie mam dawcy :)