Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Dogadałem sprzedaż 63 m2 za 380 tys a młodzi mówią że ich nie stać na mieszkanie i dzieci robić nie będą. Babka pracująca jako kasjerka, mąż kierowca i będą żyć na większej przestrzeni niż korpo w Warszawie.
  • 21
  • Odpowiedz
mąż kierowca


@rafal-heros: Chłop zarabia więcej niż korpo szczur Warszawski, typowa dniówka tirowca to teraz 400-500 PLN do kieszeni, przywozi 12-15k netto co miesiąc, a jak robi na zachodzie to i z 20-25k PLN jak ma 15-20€/h.

Mogli to nawet wziąć za gotówkę tak na dobrą sprawę jeśli pracuje już kilka lat.
  • Odpowiedz
  • 2
@PfefferWerfer: czyli da się bez wyjazdu do Stolicy czy dziurawego Wrocławia. żona wniebowzięta bo dobry układ, są pokoje dla dzieci, z widokiem na ogrodki RODo. Sam też jestem szczęśliwy że będzie komuś jeszcze służyć . W Warszawie 18 tys x64 XD przecież to każde z nich musiałoby zarabiać z 10 tys na rękę żeby im się opłacało do Warszawy zjeżdżać. Teraz pytanie ile jest par w Warszawie które mają 20 tys
  • Odpowiedz
@thorgoth: Busiarz to nawet nie człowiek. Cały miesiąc w trasie i dniówki 200-250 PLN to śmiech kompletny, już wolałbym #!$%@?ć za minimalną i mieć 160 PLN netto dniówki za 8h i żyć na miejscu niż blokować sie na 24h przez 21 dni żeby zarobić 25% więcej xD
  • Odpowiedz
@GOHAN:

Ty chyba pojęcia nie masz co mówisz.... Kierowca zarobi max 8k I to jak 2 dni w miesiącu w domu będzie.


Pierwsze lepsze oferty z Polski:

450 dniówka z Kielc

https://www.olx.pl/oferta/praca/kierowca-c-e-450-dniowka-magda-795-470-273-system-2-1-CID4-IDYA8oc.html

450 dniówka z Opola

https://www.olx.pl/oferta/praca/kierowca-w-transporcie-miedzynarodowym-CID4-IDXVt4L.html

500 dniówka pod Krakowem

https://www.olx.pl/oferta/praca/kierowca-kat-c-e-tandem-stawka-500zl-dzien-CID4-IDYEw8J.html
  • Odpowiedz
czyli da się bez wyjazdu do Stolicy czy dziurawego Wrocławia


@rafal-heros: Tak możesz myśleć bo nie patrzysz na to całościowo. Facet u***bany robotą, 2 dni w domu, resztę śmiga gdzieś po Europie za marne 8k na łapę, non stop musi uważać (bo kieruje), nudy okrutne bo codziennie masę godzin spędzone na wpatrywaniu się w poprzedzający pojazd. potem sikanie na koło i może jakiś odrapany hotel na Białorusi, a może spanie w
  • Odpowiedz
Chyba kolega nie orientuje się w stawkach po zalaniu tego rynku przez Ukraińców. Jest gorzej z zarobkami niż 2-3 lata temu.


@Antiax: Ja nie narzekam, mam lepiej niż miałem przed wojną ¯\(ツ)/¯ Ale spoko, każdy może mieć swoje postrzeganie rzeczywistości.
  • Odpowiedz
To nie moja branża, ale wśród znajomych mam kilka osób w temacie to nie są raczej zadowoleni.


@Antiax: Pokaż mi zadowolonego Polaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rolnik płacze, kierowca płacze, urzędnik płacze.

Tylko lekarz i IT uśmiechnięci xd
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: To są oferty brutto, to z tego będzie z 10k, no to może gdzieś tam między 8k a 10k teraz dostają, ale średnia to raczej na pewno nie przekracza 8k. 10k to jeśli już to wyjadacze dostaną.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: podajesz maxymalne stawki kierowcy tira i porownujesz go do jakiegos juniora w korpo w Warszawie i pod to podciagasz teze ze kierowca wyciaga wiecej niz mozna w korpo.
Tylko ze junior w korpo jak jest ogarniety to moze pomnozyc swoja pensje kilkakrotnie w pare lat. Bedzie siedzial sobie w domu i latal biznes klasa na biznes tripy, a z czasem kupia mu tez firmowa beemke(o np w Accenture od poziomu
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: No raczej że takowy zwykły korposzczur nie musi być programistą, aby zarobić więcej niż te 8k.
Moze być też adminem, project managerem, specem od cybersecurity...
  • Odpowiedz
@Evarrrez:

tak od razu 800 dniówki ma się ʕʔ


Można, jak najbardziej, tylko w systemie u Holendra. Jak i tak cię nie ma w domu 3 tygodnie bo jesteś nomadem w kabinie to tak naprawdę niewielka różnica dla kogo robisz.

@GOHAN:

To są oferty brutto, to z tego będzie z 10k, no to może gdzieś tam między 8k a 10k teraz dostają, ale średnia to raczej
  • Odpowiedz
Jak dniówka 350 to stawka netto bo pasuje pod tezę, ale jak dniówka 450-500 to na pewno brutto bo tak też pasuje pod tezę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Evarrrez: Przecież w tych ogłoszeniach, które zalinkowałeś jest napisane, że to sa stawki brutto (_ )
  • Odpowiedz