Wpis z mikrobloga

Amerykańska firma testuje sobie tani sposób na eliminacje tanich dronów. Tworząc potecialny hit sprzedaży. Polskie Mesko (ci od gromów i piorunów) opracowało prototyp podobnego systemu, ale wojsko nie ma zainteresowania. Grozi nam fala tysięcy dronów Shahedów, ale zamiast wspierać rodziny przemysł który ma odpowiedź na to, to MON chce miliardy wydać na zagraniczny okręt podwodny... Trzymacie się tam w Wawie, bo Wisła i inna Narew was nie obroni, szkoda hajsu. Za to, za wasz hajs jakiś kapitan będzie się bawił na morzach świata w wilka morskiego bo ma marzenie sterowania ubootem...

#rosja #ukraina #polska #wojna #wojsko
N331 - Amerykańska firma testuje sobie tani sposób na eliminacje tanich dronów. Tworz...

źródło: 1000072284

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@N331: nie w temacie jestem, co tak piecze ten okręt podwodny?
kolejny wpis mi się przewija taki od czapy, że niby o czymś tam ale tak naprawdę krytykujący chęć zakupu okrętu

zaraz ktoś wyskoczy z argumentem, że brakuje na profilaktykę chorób noworodków w MON chce kupić okręt podwodny
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 8
@SpalaczBenzyny: to mnie pieczę, że polska obrona przeciw lotnicza jest mocno zaniedbana. Realizowane są tezy programy na OPL. Pilica, Narew i Wisła. To wszystko mało. Nawet zwiększeniem zamówienia razy dwa to wciąż mało. I zamiast kupić więcej OPL by skupić się na obronie Polski przed tym co doświadcza Ukraina. To naszemu MON się marzy podbijanie oceanów i mórz świata. Struktura marynarki RP nie zmieniła się od 50 lat, jest taka sama
  • Odpowiedz
@N331:
Wolę okręt podwodny który może odpalić salwę odwetową na Petersburg niż marnowanie pieniędzy na odpieranie ataków saturacyjnych dronów, z których połowa będzie pustymi wabikami po to by zużyć te śmieszne rakietki. Często droższe od celu który mają zniszczyć.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@bybue: zachowuje się jak górnik, interesuje go tylko ochrona miejsc pracy sowich, a ma w dupie obronę Polaki. Polska nie będzie sie mierzyć 1 vs 1 z Rosją. Na Bałtyku jest Dania, Niemcy i Szwecja, nie mają granicy z Rosją więc mogą się skupić na obronię Bałtyku. Jest jeszcze Finlandia, Estonia, Łotwa i Litwa, gdzie też mają obecność na Bałtyku. Jeśli Rosja by chciała atakować od morza północnego, to tam jest
  • Odpowiedz
@bybue: super to jakbyś zapytał szewca dlaczego ten zawód jest potrzebny...na bank będzie mega obiektywny....co miał powiedzieć komandor MW? ( ͡° ͜ʖ ͡°) spodziewałeś się innej odpowiedzi?
  • Odpowiedz
@N331: no nie znam się ;) i w sumie piszesz logicznie, że lepiej tę kasę byłoby przeznaczyć na pilniejsze potrzeby,
ale z drugiej strony sam przyznajesz, że jednak te inne kraje Dania, Niemcy, Szwecja to maja swoją flotę i dobrze, że maja bo bez niej i pomocy z ich strony to bylibyśmy w dupie,

no skoro jednak jest ona potrzeba (choć potrzebniejsze są też inne elementy obrony) to mimo wszystko dobrze
  • Odpowiedz
Grozi nam fala tysięcy dronów Shahedów, ale zamiast wspierać rodziny przemysł który ma odpowiedź na to


@N331: Ja nawet nie wiem, czy ten rodzimy przemysł zbudował ten tysiąc pocisków od początku wojny xD

A i mylisz kilka tematów ze sobą. To tak, jakbyś rzucał "Niemcy mieli #!$%@?ą obronę przeciwlotniczą w czasie IIWŚ, bo żołnierz piechoty nie mógł zniszczyć Mustanga". Po prostu nie ten szczebel dowodzenia.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
inne kraje Dania, Niemcy, Szwecja to


@SpalaczBenzyny: inne kraje nie mają bezpośrednio granicy z Rosją, nie będą pierwszym celem, więc nie muszą mieć bardzo rozbudowanych sił lądowych. Taka Norwegia, Dania i Szwecja robią właśnie to o czym pisze. Skupili się na lotnictwie i marynarce, nie na czołgach. Nie na wszystkim, a wybrali to co im najbardziej potrzebne według potecialnego zagrożenia.

bo bez niej i pomocy z ich strony to bylibyśmy w
N331 - >inne kraje Dania, Niemcy, Szwecja to

@SpalaczBenzyny: inne kraje nie mają be...

źródło: 1000072299

Pobierz
  • Odpowiedz