Wpis z mikrobloga

Ogarnia ktoś ustawienia telewizorów TCL z android TV? Chcę zmniejszyć częstotliwość odświeżania na 30hz, ale nie mogę znaleźć w ustawieniach. Jedynie tryb "Film" ma z automatu ustawione odświeżanie na 30hz, ale obraz jest tragiczny, jak przez mgłę i z wybrakowanymi kolorami.

#telewizory #elektronika #elektroda #androidtv
  • 12
@Majozen: TCL: On your TCL remote, press the * button and navigate to picture options. Scroll down to find the advanced options > advanced picture settings. Choose Action Smoothing and turn it off.
@Majozen: dzwoń na infolinię do nich a jak nic nie da się zrobić to zwrot tv, inna opcja dokupić Xiaomi box, chromecast czy inne ustrojstwo i wtedy tv jest tylko ekranem. Czuję Twój ból bo nie jestem w stanie oglądać z upłynnianiem. Poszukaj też opcji trybu soap opera/opera mydlana.
chromecast czy inne ustrojstwo i wtedy tv jest tylko ekranem.


@Eshirael: i w taki sposób ma to mu pomóc na kwestie processingu obrazu przez telewizor? Przystawka poda mu treść przez HDMI, a telewizor i tak z tym coś dalej zrobi.

Jedynie tryb "Film" ma z automatu ustawione odświeżanie na 30hz


@Majozen: Tryb film ma wyłączone upłynniacze i na pewno nie ustawia odświeżania na 30 Hz. To jest dalej 120 Hz,
@Drmscape2: może tv jest na tyle mądry, że przy zewnętrznym źródle nie zmienia obrazu. Tak czy siak infolinia wydaje się najprostszym rozwiązaniem albo googluj "tcl nazwamodelu manual filetype:pdf"
@Eshirael: to nie jest kwestia mądrości. Tak po prostu działa telewizor. Tak jak mówisz będzie tylko co najwyżej jak się tv ustawi w tryb gry, ale posiadanie lub nie przystawki w tej kwestii nic nie zmienia