Wpis z mikrobloga

Czy #macbook wyróżnia się czymś na tle innych komputerów? Korzystam od 4 lat z laptopa Acer Aspire 5 i jest dla mnie wystraczający (przeglądanie internetu, praca typowo office, trochę montowania filmów z podróży), ale mam #iphone od jakiegoś czasu i podoba mi się interfejs, kusi mnie integracja telefon-laptop. Ogólnie chcę rodzicom oddać mojego Acera więc tak czy inaczej będę czegoś szukała. Pytanie tylko czy warto iść w MacBooka czy lepiej znaleźć coś innego. Myślałam o MacBook Air M1.

#apple #laptopy #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
@AcyX ja nie mam laptopa wcale od 8 lat (windows to gówno, używam w pracy bo nie mam innego wyjścia) i kusi mnie macbook strasznie
  • Odpowiedz
@AcyX:

Jeśli to kilka konkretnych zastosowań np przegladarka, filmy, jakiś konkretny program do montażu filmów to spoko. Ale jeśli korzystasz jeszcze z wielu innych programów typowych dla środowiska windows(np CAD) to odpuść sobie. Choc od biedy na macu można też odpalic w11(w systemie macos na zasadzie wirtualizacji)

To co przychodzi mi do glowy:
. Nie pograsz no chyba że gry mają wersję na maca
. Błyszczący ekran - refleksy mogą dać
  • Odpowiedz
Czy #macbook wyróżnia się czymś na tle innych komputerów?


@AcyX: używam maka od trzech tygodni. Sprzętowo jest tak jak powinno być w przypadku wysokiej półki czyli bardzo dobrze. Czym zaskakuje? Systemem operacyjnym. W moim przypadku przesiadka z Linuksa jest absolutnie bezproblemowa i w zasadzie naturalna. Czuję się tutaj jak w domu. Takim lekko dopasionym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AcyX pomijając cechy sprzętu i inne oczywiste rzeczy uprzędzie tylko o konieczności nauki systemu na nowo. Na start gwarancja #!$%@? workflow, chyba, że będziesz korzystać z tych samych apel co pod windows
  • Odpowiedz