Wpis z mikrobloga

#rolnictwo #protest
czytam w internetach, ze rolnik to cham i prostak, bo ma traktory za miliony i ma czelność blokować drogi walcząc o swoje. a ludzie biedni bo spóźnia się do kołchozów. Otóż nie wszyscy maja traktory za miliony jak coś, ale do brzegu:
Jesli zazdrościcie rolnikom majątku to może tez czas wyjść na ulice? Ludzie po studiach mieszkają w miastach z kredytami do końca życia i z pensja, ze życie jest od 1 do 1. Ale pewnie wstyd byłoby wyjść, bo okazałoby się, ze życie, które widać na Instagramie może byc nie do końca zgodne z prawda, a to byłby dla was większy cios niż walka o godniejsze życie. Bo co znajomi pomyślą?
  • 43
Jesli zazdrościcie rolnikom majątku to może tez czas wyjść na ulice?


@5rapol5: Jesli rolnikowi sie nie podoba to moze czas sprzedac ziemie, przeprowadic sie do miasta, placic zus zamiast krus, nie miec zadnych doplat do niczego.

Jest drobna roznica - jak ktos chce zalozyc firme to startuje od 0. Rolnik jak sprzeda wsystko i przeprowadzi sie do miasta to na start bedzie mial w uj kasy. Dlacego tego nie robi skoro
Jesli zazdrościcie rolnikom majątku to może tez czas wyjść na ulice? Ludzie po studiach mieszkają w miastach z kredytami do końca życia i z pensja, ze życie jest od 1 do 1. Ale pewnie wstyd byłoby wyjść, bo okazałoby się, ze życie, które widać na Instagramie może byc nie do końca zgodne z prawda, a to byłby dla was większy cios niż walka o godniejsze życie. Bo co znajomi pomyślą?


@5rapol5:
jak to jakiś śmieć mógł się dorobić traktora za 1mln, jak ja mam kredyt na 30 lat na kawalerke na obrzeżach warszawy????


@siodemkaxx: Bardzo prosto:
-krus zamiast zus
-doplaty do paliwa
-doplaty do hektara
-doplaty za to ze pole jest pod gorke
-odszkodowania za mroz
-odszkodowania za slonce
-odszkodawania za wiatr
-odszkodowania za deszcz
-odszkodowania za susze
-kleska nieurodzaju
-kleska urodzaju (tak jest cos takiego gdzie dostaja doplaty bo za duze
-krus zamiast zus


@gorzki99: wielu tych dużych ma normalnie działalności na ZUS, ewentualnie podwójny krus

-doplaty do paliwa


@gorzki99: to nie jest dopłata tylko zwrot podatku, za to, że w paliwie płacisz podatek drogowy, a ciągnik jeździ w 90% po polu, ten zwrot jeszcze 1,5 roku temu to było zawrotne 110zł do hektara, faktycznie bogactwo xd

-doplaty do hektara


@gorzki99: podstawa to około 500zł na te pore

-doplaty za
i czego oczekujesz dla tych ludzi po studiach ? Kolejnego podniesienia minimalnej? Co to da?


@xyz_xyz: a to mamy tylko kwestie podniesienia minimalnej? czy np. podniesienia kwoty wolnej od podatku? zmiany 800 plus czy innych socjalni na ulgi podatkowe tylko dla pracujących, a przeznaczenie kasy z podatków na ważniejsze cele jak energetyka, woda, infrastruktura? ja wiem, że pis przez 8 lat ludzi przyzwyczaił, że rozwiązania na poprawe sytuacji ludzi to albo
@siodemkaxx mnie nic pis nie przyzwyczaił, ja za pisu dostalem tylko nowe podatki, nie jestem beneficjentem żadnego socjalu. Op pisze że ludzie po studiach z kredytem na 30 lat zazdroszczą rolnikowi traktora zamiast protestowac a Ty #!$%@? tu infrastrukturze. Dlaczego wspomniałem o minimalnej ? Bo wiele z tych ludzi o których wspomina op to właśnie pracownicy minimalnej lub okolicy, absolwenci psychologii czy innych gównokierunków, fabryk studentów. To wszystko co napisałeś co zmieni
ale tak robią,


@siodemkaxx: I chwala im za to. Przynajmniej nie placza i nie utrudniaja zycia innym. To sie szanuje - reszty nie.

jak nie ubezpieczyłem swojego sadu w 2021 bo mi rząd to uniemożliwił swoimi decyzjami,


To mnie ciekawi w jaki sposob rzad uniemozliwil Ci ubezpieczenie prywatne. Zabronil ubezpieczalni?

Czy moze warunki ubezpieczenia Ci nie odpowiadaly?

Szanuje ze sie merytorycznie odniosles ale:

takich dopłat nie ma,


To bez jaj. Mam
Przynajmniej nie placza i nie utrudniaja zycia innym. To sie szanuje - reszty nie.


@gorzki99: ale na protesty właśnie jadą rolnicy- przedsiębiorcy, a nie pseudo rolnicy co mają 1ha za domem i chcą dopłat xD

To mnie ciekawi w jaki sposob rzad uniemozliwil Ci ubezpieczenie prywatne. Zabronil ubezpieczalni?


Czy moze warunki ubezpieczenia Ci nie odpowiadaly?


@gorzki99: rząd stworzył patologiczny system ubezpieczenia upraw z dopłatami skarbu państwa (taki funkcjonuje w wiekszości
@siodemkaxx: Jestes pierwsza osoba z ktora da sie merytorycznie pogadac. Szacun.

ze można ubezpieczyć prywatnie bez dopłat,


Czyli bez doplat to juz be? Ja nie mam zadnych doplat do ubezpieczenia mieszkania itp.

BTW tak dziala ubezpieczenie - ze nie wiesz co bedzie. I dlatego sie ubezpieczasz. NIe wiesz co bedzie - albo bedzie przypal i jestes w plecy to dostajesz odszkodowanie. albo bedzie wsio ok i wtedy jestes w plecy o
Czyli bez doplat to juz be? Ja nie mam zadnych doplat do ubezpieczenia mieszkania itp.


BTW tak dziala ubezpieczenie - ze nie wiesz co bedzie. I dlatego sie ubezpieczasz. NIe wiesz co bedzie - albo bedzie przypal i jestes w plecy to dostajesz odszkodowanie. albo bedzie wsio ok i wtedy jestes w plecy o kwote ubezpieczenia


@gorzki99: ale czaisz, że prywatnie mogłeś też tylko przez 4h i potem już nie? było
każdy troche myślący mógł tego jednego dnia sobie pojechać naokoło


@siodemkaxx: OK na drugi raz powiem mojemu pracodawcy zeby zmienil siedzibe firmy bo nie dojade na czas.
Albo powiem szpitalowi zeby sie przeniosl.

Nie mydlij oczu. To jest utrudnianie zwyklym ludziom. Cos czego nawet tepe ryle nie robia. BO oni jak juz to blokuja warszawe no ale taki jest urok stolicy.

Jakiekolwiek dzialanie ktore powoduje ze ja musze cos zrobic jest
OK na drugi raz powiem mojemu pracodawcy zeby zmienil siedzibe firmy bo nie dojade na czas.

Albo powiem szpitalowi zeby sie przeniosl.


@gorzki99: powiedz powiedz, taka jest forma protestu i każdy ma prawo do protestowania

Cos czego nawet tepe ryle nie robia.


@gorzki99: co to ryle?

BO oni jak juz to blokuja warszawe no ale taki jest urok stolicy.


@gorzki99: a więc stolica ma taki urok i tam można
taka jest forma protestu i każdy ma prawo do protestowania


@siodemkaxx: Oczywiscie ze kazdy ma prawo do protestowania. Ale fajnie by bylo jakby kdy mial choc minimalna godnosc. I nie utrudnial zycia tym ktory gowno moga w temacie. Serio tego nie pojmujesz? Protestuj sobie tyko dlaczego ja mam dostawac po dupie? Tylko tego nie roumiem. Ja tez mam swoje problemy. Ale nie utrudniam Ci przez to zycia. Tak cieko to pojac?
I nie utrudnial zycia tym ktory gowno moga w temacie.


@gorzki99: powiedziałem ci, że KAŻDY kto ma prawa wyborcze może w tym temacie podziałać, mamy za chwile wybory do europarlamentu, więc przestań już #!$%@?ć...

A nie blokujac zwyklych ludzi. No wiec tak to juz jest ze zazwyczaj w stolicy dochodzi do protestow


@gorzki99: co to znaczy nie blokują zwykłych ludzi? to w warszawie tylko politycy mieszkają? przecież to zwykła hipokryzja,
@siodemkaxx: Mam prawa wyborcze od 26 lat. Moze 2 wybory opuscilem. Nigdy nie glosowalem na pis (i nie zamierzam). Moja moc sprawcza sie skonczyla. Beda wybory to pojde bo wtedy moja moc sprawcza znow bedzie dzialac. Wiec to ze bede stal zablokowany w korku nic nie zmieni. Powoduje tylko niechec.

Co do stolicy no tak to juz niestety jest - i to na calym swiecie a nie ze polska jest jakims
gorzki99 - @siodemkaxx: Mam prawa wyborcze od 26 lat. Moze 2 wybory opuscilem. Nigdy ...

źródło: Screenshot_137

Pobierz